FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Plasmele Samsung de ultima generatie si IPTV-ul Romtelecomul

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Dintre plasmele Samsung PS-50B850 si Samsung PS-50B530 pe care ai alege-o si pentru ce utilizari?
PS-50B530
0%
 0%  [ 0 ]
PS-50B850
100%
 100%  [ 4 ]
Voturi totale : 4

Autor Mesaj
yoritomo



Conectat la: 21 Feb 2010
Mesaje: 3
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 21, 2010 12:46 am    Titlul subiectului: Plasmele Samsung de ultima generatie si IPTV-ul Romtelecomul Raspunde cu citat (quote)

Salut,

Mi-am instalat de o zi-doua IPTV-ul Romtelecomului si as vrea sa stiu daca plasmele Samsung de ultima generatie sunt compatibile cu semnalul lor HD. Daca am un receiver personal de satelit ce trebuie modificari sa-i fac ca sa pot vedea pe o plasma Samsung din asta imagine HD?

Sa zicem ca plasma ar fi Samsung PS-50B850 sau PS-50B530, ambele de 127 cm. Care credeti ca e mai buna si pentru ce utilizari? Unde se pot cumpara la pretul cel mai convenabil? Ce sistem audio credeti ca s-ar potrivi cel mai bine cu plasmele astea pentru o auditie de inalta clasa? Ce alte echipamente le-ar spori valoarea in utilizare? (Am si conexiunea de 20 M de la acelasi furnizor de triple play..)

Multumesc anticipat pentru orice sfat in cunostinta de cauza.

Yoritomo
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Feb 21, 2010 12:46 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
wisepiggy



Conectat la: 04 Ian 2010
Mesaje: 30
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 21, 2010 2:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In primul rand e o diferenta de 2.000 lei intre ele :O Primul lucrul care trebuie sa-l faci e sa te hotarasti cat de mult conteaza pentru tine 2.000 lei.

Nu stiu cum e IpTV de la Romtelecom insa daca ai receiver de la ei care stie sa receptioneze canale HD atunci nu-ti trebuie decat un cablu HDMI.


Sistemul de sunet... cel mai scump pe care ti-l permiti. Atat timp cat nu e un Home cinema de hypermarket Mad

P.s.: Va rog stergeti postul anterior. Ciudat ca nu pot edita posturile Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
yoritomo



Conectat la: 21 Feb 2010
Mesaje: 3
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 21, 2010 10:41 am    Titlul subiectului: Diferenta de 2000 lei Raspunde cu citat (quote)

Mersi frumos wisepiggy, am vazut ca in Germania au discounturi de 25 % la plasmele astea.. Nu are cineva drum catre Romania? Wink

Cam cat costa un sistem Home Cinema, altul decat de hypermarket si care sa se potrivesca cu o plasma ca cele doua de care intrebam? Aaa, si totul sa functioneze intr-o sufragerie destul de mare, transformata intr-un home cinema pe bune?

Yori
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
wisepiggy



Conectat la: 04 Ian 2010
Mesaje: 30
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 21, 2010 3:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un home cinema costa de pe la 5.000 lei in sus. Limita superioara nu tine decat de buget si imaginatie Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 21, 2010 3:24 pm    Titlul subiectului: Re: Diferenta de 2000 lei Raspunde cu citat (quote)

yoritomo a scris:
Mersi frumos wisepiggy, am vazut ca in Germania au discounturi de 25 % la plasmele astea.. Nu are cineva drum catre Romania? Wink

Cam cat costa un sistem Home Cinema, altul decat de hypermarket si care sa se potrivesca cu o plasma ca cele doua de care intrebam? Aaa, si totul sa functioneze intr-o sufragerie destul de mare, transformata intr-un home cinema pe bune?

Yori


Eu am o plasma Panasonic de 42" FullHD. Am crezut ca pot avea HomeCinema cu un display mare - pana cand am vazut la cineva imagine aproape pe tor peretele cu videoproiector FullHD. Cand am ajuns inapoi acasa am realizat diferenta. URIASA !
Deasemenea am vazut fel si fel de plasme, LCD, etc, cu display-uri de pana la 150 cm.
Opinia mea acum e deja destul de clara si anume nu se poate HomeCinema adevarat fara videoproiector. Punct.

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
wisepiggy



Conectat la: 04 Ian 2010
Mesaje: 30
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 21, 2010 3:30 pm    Titlul subiectului: Re: Diferenta de 2000 lei Raspunde cu citat (quote)

cosminbro a scris:

Opinia mea acum e deja destul de clara si anume nu se poate HomeCinema adevarat fara videoproiector. Punct.

Cat se poate de adevarat insa pe langa costurile destul de mari ale unui proiector FULL HD mai exista o problema a spatiului. Intr-un apartament comunist nu prea merita un proiector Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 21, 2010 3:37 pm    Titlul subiectului: Re: Diferenta de 2000 lei Raspunde cu citat (quote)

wisepiggy a scris:

Cat se poate de adevarat insa pe langa costurile destul de mari ale unui proiector FULL HD mai exista o problema a spatiului. Intr-un apartament comunist nu prea merita un proiector Rolling Eyes


Exact asa ma gandeam si eu inainte de a vedea.
Alt exemplu, am avut in teste un videoproiector HDReady - nu mai tin minte modelul - Hitachi in orice caz - si l-am folosit cu succes pentru proiectie intr-un apartament comunist. Intr-o camera de 4 / 5 latura de baza a imaginii masura undeva la 3,7 m. Videoproiectorul respectiv avea intr-adevar o distanta relativ mica de proiectie: de la o distanta mica obtineai o imagine destul de mare ! Nu vrei sa stii ce senzatie ciudata a fost cand dupa vizionarea completa a unui film am pus altul pe plasma de 42". Twisted Evil

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
apanoiu



Conectat la: 17 Feb 2004
Mesaje: 483
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 21, 2010 9:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Proiectorul consuma 0 spatiu util.

Stau de 6 luni intr-un apartament "comunist" si pot sa spun ca a fost loc de o diagonala de 3 metri!
TV de dimensiuni medii gen 1.2 metri sunt bune pt stiri si seriale la o distanta de vizionare de maximum 3.5 metri.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 22, 2010 11:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Destul de incalcite intrebarile...
Nu reusesc sa-mi dau seama ce legatura ar putea fi intre IPTV si satelit.
Orice televizor (de orice tip) este compatibil cu orice semnal IPTV sau satelit.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
yoritomo



Conectat la: 21 Feb 2010
Mesaje: 3
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 22, 2010 11:04 pm    Titlul subiectului: BRAVIA VPL-VW70 e bun? Raspunde cu citat (quote)

Proiectorul Sony BRAVIA VPL-VW70 Full HD 1080p 3 SXRD VW Series Home Theater Projector merita banii?

Yori
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community