FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Pierdut BOBBY BLUE BLAND-SAD STREET . Buna recompensa !

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 12, 2009 1:19 pm    Titlul subiectului: Pierdut BOBBY BLUE BLAND-SAD STREET . Buna recompensa ! Raspunde cu citat (quote)

Acum vreo luna si ceva am cumparat dintr-un magazin acest disc:



Din pacate, nu stiu cum , L-AM PIERDUT.
Tot din pacate, nu mai stiu din care magazin l-am cumparat, posibile sunt mai multe:Real, Media Galaxy, Diverta, Carrefour , Tehnomarket si poate inca unul-doua din aceeasi categorie, SIGUR NU ERA UN MAGAZIN DE DISCURI, specializat.
Daca il vedeti pe undeva, e superb, luati-l daca va place jazz-ul SI MAI ALES SPUNETI-MI SI MIE Exclamation Exclamation Exclamation unde l-ati gasit.
Recompensa MASIVA in BERI MULTIPLE Exclamation Exclamation Exclamation Trink Trink Trink
DIN FERICIRE am apucat sa-i fac o copie cu EAC, dar as prefera totusi originalul si daca nu-l gasesc , o sa mi-l comand la Vali Padure, dar as prefera prima varianta.

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Dec 12, 2009 1:19 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
vinil_RO



Conectat la: 24 Mai 2009
Mesaje: 31
Locatie: TIMISOARA

MesajTrimis: Dum Feb 14, 2010 10:53 am    Titlul subiectului: vinil Raspunde cu citat (quote)

e cool Bobby Bland....eu am ceva mai vechi pe vinil, bluesul e genul meu preferat...sper sa gasesti cd-ul " pierdut " , bafta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 14, 2010 10:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am gasit un alt disc de-al lui la Muzica la Vali Padure, dar pe asta inca nu...
_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Dum Feb 14, 2010 12:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E pe stoc pe amazon.com - plătești cu cardul, vine în circa 10 zile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 14, 2010 4:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am reusit astazi sa cumpar vinilul Kind of Blue / Miles Davisn - Columbia.
L-am cautat foarte mult timp. Singura posibilitate a fost caseta aniversara care cuprinde vinilul, cele 2 cd-uri deja cunoscute si un dvd.
Auditia, de vis !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 14, 2010 5:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bibi.audiofil a scris:
E pe stoc pe amazon.com - plătești cu cardul, vine în circa 10 zile.

Da, dar ma costa transportul mai mult ca discul. Poate facem un(mini) buy group si comandam mai multe? Eventual, vorbim pe MP...

MarianS a scris:
Am reusit astazi sa cumpar vinilul Kind of Blue / Miles Davisn - Columbia.
L-am cautat foarte mult timp. Singura posibilitate a fost caseta aniversara care cuprinde vinilul, cele 2 cd-uri deja cunoscute si un dvd.
Auditia, de vis !

WOW!! Shocked De unde? Vreau si eu!! Dau o bere pentru informatie !Trink Cat a costat cu totul?

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 14, 2010 6:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

L-am gasit la Music Box la pretul de 340 RON. Caseta mai cuprinde tot felul de fotografii, copii dupa insemnarile lui Miles, poster etc.
Am vazut ca pe Amazon costa 115 USD fara transport. Avand deja cd-urile decizia s-a luat mai greu. Acum, dupa auditie, pot spune ca merita fiecare leu !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 22, 2010 11:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MarianS a scris:
L-am gasit la Music Box la pretul de 340 RON. ............

Am trecut pe acolo si nu-l mai au Crying or Very sad Cred ca ala a fost singurul.
Sper sa-l mai aduca, sansele sa gasesc doar vinilul "Kind of Blue" separat sunt destul de mici..

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community