FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
MediaBox HD - stiti mai multe ?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Lao



Conectat la: 11 Iun 2006
Mesaje: 156
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 18, 2010 5:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Usurel ca nu te-am facut tampit. Am precizat intrebare de om tampit. Chiar te-am facut mai istet decat pari, doar ca intrebarile suna a carcoteala si nu, nu sunt vreun fan upc, chiar mi-am reziliat contractul cu ei mutandu-ma la rds, deoarece si ei vor transmite in curand in hd la Bucuresti.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Ian 18, 2010 5:37 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Lao



Conectat la: 11 Iun 2006
Mesaje: 156
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 18, 2010 5:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am uitat: stima!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
jamesbond007.5



Conectat la: 10 Mai 2003
Mesaje: 52
Locatie: the world is not enough...

MesajTrimis: Vin Feb 12, 2010 7:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Despre Cisco pot spune si eu cateva vorbe dupa o luna de folosire:
+ inregistreaza impecabil pe HDD emisiunile dorite.
+ reda emisiunile in HD absolut impecabil si majoritatea sunt transmise in 1080i.
+ se misca destul de repede la schimbarea canalelor.Desi la inceput se mai bloca, acum dupa niste update-uri merge chiar OK.
+ se potriveste bine in rack-urile audio de 43 parca ,desi este destul de voluminos cu un display mare de culoare verde.
minus:
- telecomanda gandita totalmente aiurea care poate fi folosita si pentru TV (cu prea putine functii din pacate).
- aparatul in stand-by tinde sa aiba un zgomot de fond ,probabil de la un ventilator,chestie care ma cam deranjeaza.
- nu are functie de aranjare a canalelor favorite si chestia asta mi se pare de departe cea mai deranjanta problema.
- se gandeste cam mult cand trece din SD in HD.
- nu ma intereseaza cosumul in stand-by atata timp cat reda perfect programele HD, pentru daca m-ar fi interesat consumul, mi-as fi luat un televizor de 7 inchi si-l tineam seara pe piept bucurandu-ma de binefacerile televiziunii de inalta definitie...alta data! Wink
Mi-ar fi placut posibilitatea ca sa-mi pot folosi TV-ul direct, fara cutiuta magica dar cei de la UPC au spus ca este imposibil.

Nu exista pranzuri gratuite !
Winston Churchill

_________________
Stiti ce ?.Fiti destepti si fara frica...
eu va salut...Mitica!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hspinache



Conectat la: 22 Oct 2007
Mesaje: 390
Locatie: Galati

MesajTrimis: Sam Feb 13, 2010 12:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

TV se poate folosi direct , fara cutia asta , cu conditia sa aibe tuner digital de cablu [DVB-C ; a nu se confunda cu DVB-T] ; eu am un asemenea tv , dotat si cu tuner si cu soclu pentru cam ; dar tot nu imi foloseste la nimic pentru ca furnizorul upc refuza varianta de a oferi un cam+card ; probabil pentru ca numai prin cutie poate controla receptia ; alt motiv nu vad momentan .
Nu inteleg de ce posturile nationale care sint platite de noi , le transmite codat si nu se vad ; o perioada erau citeva necodate in SD ; nu m-au impresionat prea mult .

As fi vrut sa incerc varianta sa iau o carla de la careva , un cam universal si sa incerc sa vad daca se vede ceva ; nu am gasit nici un amator de asemenea experment si sincer sa fiu , nu stiu daca este compatibil cu orice fel de cam.
Are si ventilator ? pare aiurea ; poate bizie ceva in el [ traf, bobina ,etc]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
jamesbond007.5



Conectat la: 10 Mai 2003
Mesaje: 52
Locatie: the world is not enough...

MesajTrimis: Dum Feb 14, 2010 1:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu bazaie nimic aiurea ci este in adevar un ventilator care raceste HDD-ul ce se incalzeste destul de serios in timpul functionarii.
Deh,asta e! Rolling Eyes

_________________
Stiti ce ?.Fiti destepti si fara frica...
eu va salut...Mitica!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hspinache



Conectat la: 22 Oct 2007
Mesaje: 390
Locatie: Galati

MesajTrimis: Dum Feb 14, 2010 10:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Deci are un hdd care se incalzeste in asa hal ca ii trebuie ventilator ; pai la cit de strimte sint lepurile , ar trebui ca hdd al lor sa ia foc ?!; ce marca este hdd asta care se incinge asa de tare ? si nu este normal ca in st-by sa se opresca ventilatorul ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
kurupt



Conectat la: 15 Aug 2003
Mesaje: 356
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Lun Feb 15, 2010 10:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E normal sa se incalzeasca hardul daca este folosit, sau bufferul de 2 ore unde se inregistreaza daca nu pe hard disc? La functionare neitrerupta (adica hardul scrie) dupa 30 min nu prea poti sa tii mana pe nici un hard Sad
_________________
/// Alpine 9855R - Audison LRX 1.400 - Audison LRX 4.5 - U-dimension JR comp - JL Audio 12W7
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hspinache



Conectat la: 22 Oct 2007
Mesaje: 390
Locatie: Galati

MesajTrimis: Lun Feb 15, 2010 10:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai inseamna ca este un hdd de cacao.. ; eu mi-am schimbat hdd din lep , adica am pus unul mai mare , de 320 gB|7200 rot/min; pentru ca nu are spatiu de aerisire de loc , l-am studiat cit se incalzeste ; niciodata nu a depasit 45 gr si nu are zgomot cind merge , poate doar un fisit care se aude in liniste totala .

Informatia ta cu zgomotul facut de cutie m-a cam desumflat ; acuma de , calul de dar nu se cauta la dinti ; probabil este ieftina cutia de a fost adoptata de cei de la upc ; si daca decuplezi ventilatorul ?? am vazut ca toata cutia este plina de gauri , poate se aeriseste natural ; ma gindesc ca daca iarna are nevoie de ventilator , vara ce se intimpla ? Acuma este adevarat ca la un moment dat aparuse moda la pc sa aibe ventilator la hdd , cam in perioada cind au aparut cele de 160 gb ; probabil ca este din acea perioada ; hdd este standart , se poate schimba ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
jamesbond007.5



Conectat la: 10 Mai 2003
Mesaje: 52
Locatie: the world is not enough...

MesajTrimis: Lun Feb 15, 2010 1:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Informatia cu zgomotul de la ventilator nu-mi apartine ci este postata pe multe site-uri de utilizatori nemultumiti de zgomotul generat de cutia STB-ului.Eu am norocul ca sculele le am puse intr-un rack care are usi de sticla si probabil de aia de aia nu-l auzeam,dar intr-o noapte m-am trezit speriat de faptul ca jucaria avea (si are) un zgomot de fond de joasa freventa si de aceea l-am decuplat de la tensiune ( am un prelungitor cu telecomanda pe fiecare priza).Dracia a fost a doua zi cand "cutia milei" nu voia sa mai iasa din "initializare"...pana la urma si-a revenit! Oricum din cand in cand merita sa-i faceti un restart ,desi si acum dupa atatea update-uri gasesc 4-5 posturi blocate la care trebe sa bag codul pin.
Vorbind cu prieteni de prin Austria sau Germania se pare ca si ei au destule bube la "cutiuta" Razz .Totusi STB-ul de Romania a fost personalizat de catre niste baieti de ai nostri...as vrea sa-i cunosc si eu sa le strang mana...in portiera de la masina.
Wink

_________________
Stiti ce ?.Fiti destepti si fara frica...
eu va salut...Mitica!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 22, 2010 11:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu va grabiti, se pare ca a scos Eboda ceva nou, mult mai ieftin ca cel vechi si cica la fel de bun si care va fi lansat oficial in doua-trei zile.
Cel actual mie mi s-a parut cam scump, dar daca asta nou va costa mai mai putin de jumatate, mi l-as cumpara.

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community