FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Salutare tocmai am luat o camera PANASONIC SDR-H60

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ionutgo



Conectat la: 04 Ian 2010
Mesaje: 14

MesajTrimis: Mie Ian 13, 2010 12:58 pm    Titlul subiectului: Salutare tocmai am luat o camera PANASONIC SDR-H60 Raspunde cu citat (quote)

Si vreau sa va spun ca arata destul de bine si este foarte buna la zoom ,insa nu sunt incintat de calitatea imaginii pe timp de zi in interior....
mi se pare de slaba calitate ,iar pe timp de noapte cu toate ca are o gramada de functii destepte nu prea m-a impresionat.Imaginea in exterior pe timp de zi este acceptabila calitativ ....Pe de alta parte este prima mea camera digitala si as vrea sa va intreb daca aveti idee daca aceasta calitate a imaginii difera la camerele digitale, in functie de firma producatoare ,atit de mult incit sa se vada clar diferenta intre ele ?
La camera mea am sesizat clar citeva avantaje .....cum ar fi stabilizatorul de imagine si zoomul performant cu un autofocus rapid si performant,manevrabitatea ridicata si simplitatea comenzilor ...dar si citeva dezavantaje.....softul aferent de montaj a imaginii care pare a fi o varianta veche si greu de folosit ,limitarea efectelor digitale care se pot adauga filmarii in timp real si fiabilitatea bateriei cu care vine camera ,baterie ce in mod normal majoritatea o schimba cu una mai mare ca sa tina mai mult evident nu panasonic la nici jumatate de an.

_________________
Pasionat HI FI,,,,,,
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Ian 13, 2010 12:58 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Mie Ian 13, 2010 1:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Diferenta intre camere video exista, in special la ce spui tu.
Eu am testat cand am cumparat mai multe modele.
Panasonic a iesit de pe lista chiar din cauza a ceea ce enumeri tu.
Sony a stat cel mai bine, JVC fiind undeva intre cele doua.
Cred ca tine de senzor si de softul acestuia.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
userID



Conectat la: 26 Ian 2010
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mar Ian 26, 2010 4:03 pm    Titlul subiectului: bine ai venit in club Raspunde cu citat (quote)

Inseamna ca tocmai ce ai descoperit ca esti fericitul posesor al unui hdd mobil cu un super zoom. Pt. ca nu se poate numi filmat ce face camera asta. calitatea este extrem de slaba chiar si in exterior pe vreme frumoasa.

Eu posed un SDR H90, deci mi-am luat o teapa mai mare pt. ca am dat mai multi bani pe ea ca tine (cred). Nu am avut cu cine sa ma sfatuiesc si m-am grabit si am zis si eu ca romanu': "macar zoom sa aiba".

Nu as vrea sa exagerez sau sa gresesc spunand asta, dar o camera foto Canon A610 (o cam compact f buna chiar) filmeza mult mai bine - sau cel putin asa mi se pare mie. Plus ca filmeaza .avi, o chestie buna daca esti amator si nu ai chef de procesari ulterioare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hp_trancer



Conectat la: 05 Noi 2009
Mesaje: 71
Locatie: Fagaras

MesajTrimis: Joi Ian 28, 2010 6:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu posed un SDR H60, sincer sunt multumit de ea ,am avut si un Sony in mana dar mi sa parut mai bun Panasonicul din mai multe puncte de vedere vorbind. Intradevar pe timp cu luminozitate scazuta filmeaza oribil dar asa filmeaza zic eu toate camerele de genul. Problema e ca daca incerc sa vizionez de pe ea pe un televizor LCD ( in cazul meu unul de 82cm) imaginea e cam stearsa nu se vede clar ,dar situatia se schimba in momentul cand vizionezi pe un TV cu tub imaginile sunt mai clare mai detaliate. Daca doriti o camera profi gen 3CCD care filmeaza la rezoluti mari va trebui sa scoateti ceva banuti din buzunare , camerele de genu Standard Definition zic eu si din ce m am informat inca nu au ajuns l a maturitate
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
johnnybegoode



Conectat la: 06 Mai 2008
Mesaje: 9

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 1:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa inteleg ca aceste modele de la Panasonic, SDR, NV,etc nu sunt calitative de loc din pdv al calitatii imaginii?...Am si eu un NV GS90 si lasa tare de dorit...Stima...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community