FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
sistem audio (max 1000Ron) - vreau fidelitate...

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
xxgeoxx



Conectat la: 03 Sep 2008
Mesaje: 6
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 08, 2010 2:13 pm    Titlul subiectului: sistem audio (max 1000Ron) - vreau fidelitate... Raspunde cu citat (quote)

Hello all, solicit ajutorul vostru: vreau sa iau o (mini)combina audio, max 1000 Ron, o voi folosi intr-o camera de max 20mp, sus pe o biblioteca...
Mentionez ca nu doresc putere f mare, ci fidelitate max (imi place sa se auda bass-ul si mediile bine definite, nu sa "bubuie"...).
Am cautat, pe rand, Kenwood M505, M 707i, apoi Panasonic SC-PM 38/54 apoi Panasonic SC-PM X4/x1 , dar nu gasesc nimic... toate firmele care le vand spun ca cei 2 importatori vor schimba gama, si nu le mai au...Nu mai gasesc nimic de ac gen la Panasonic sau Kenwood...
De asemenea, as dori ca sist sa aiba CD player cu mp3 si tuner cu RDS...
Ce ma sfatuiti sa fac ???
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Apr 08, 2010 2:13 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
tito



Conectat la: 19 Feb 2005
Mesaje: 233
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 08, 2010 10:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu te sfatuiesc ,ori sa renunti la "fidelitate" si sa-ti iei combina, ori sa renunti la combina si sa mai strangi ceva bani pentru un sistem stereo decent (amplificator,cd,boxe,eventual tuner).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ttsto



Conectat la: 30 Ian 2007
Mesaje: 419
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 08, 2010 10:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ia-ti un streamer, a fost un post recent in care s-a discutat de Squeezebox Boom si ceva similar de la Philips. Aici
Asa o sa poti asculta muzica stocata pe PC + o multime de radiouri de pe net.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
xxgeoxx



Conectat la: 03 Sep 2008
Mesaje: 6
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 09, 2010 9:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

[quote="ttsto"]Ia-ti un streamer, a fost un post recent in care s-a discutat de Squeezebox Boom si ceva similar de la Philips.quote]
ok... intrebarea mea este daca pe acest device se aude mai bine dpdv al sunetului decat pe Kenwood M505 de ex (sau pe celelalte combine postate de mine), care au boxe pe 2-3 cai... este capabil acest streamer sa redea mai fidel muzica, bass mai clar de ex (nu mai tare...)??
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
tito



Conectat la: 19 Feb 2005
Mesaje: 233
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 09, 2010 9:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

•Dimensiuni produs (LxAxÎ): 346,5 x 69 x 99 mm
•Greutate set: 1,48 kg
Boxe
•Tipuri de boxe: Nedetașabil
•Difuzoare încorporate: 4
Astea sunt dimensiunile pentru Philips, iti dai seama cum poate suna ...are 1,5 kg.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Apr 09, 2010 10:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Squeezebox boom cred ca depaseste 1000 de roni.
Eu zic sa te orientezi spre second.
Sunt destule oferte aici pe forum sau pe okazii.
Un amplif onorabil e cam 400-500 de lei.
Cu 500 iei o pereche bunicica de bookshelfuri second.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ttsto



Conectat la: 30 Ian 2007
Mesaje: 419
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 09, 2010 10:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tito, nu zice de rau fara sa asculti...
SB Boom este 230EUR pe Amazon.de, deci maxim 250 cu transport.

Am ascultat SB Boom in we cand am fost la cineva in vizita. Se aude mai bine decat orice combina/minisistem pe care le-am ascultat de-a lungul timpului (Sony, JVC, Pioneer)

Avand in plus si facilitatile legate de streaming mie mi se pare o alegere buna

Ai si varianta SH cu dvd player (?), amplif si boxe de raft, dar optiunile sunt limitate, selectia muzicii complicata (asta daca vrei mai mult decat sa bagi dvd-ul cu mii de m/3uri si sa dai random) si nu cred ca in 1000 de lei toate vei avea ceva cu care sa vrei sa ramai in cazul unui upgrade viitor.[/url]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Apr 09, 2010 10:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu cand am cautat SqueezeBox am gasit acu o luna in Romanika la 1800 de ron.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ttsto



Conectat la: 30 Ian 2007
Mesaje: 419
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 09, 2010 11:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stiu, din pacate in Ro produsele Squeezebox sunt raritati.

Eu am mai cumparat diverse de pe Amazon.de si este relativ Ok.
Singura problema este ca din Germania se livreaza prin DHL apoi Posta Romana si coletele ajung uneori putin ciufulite, insa pentru un astfel de produs nu-mi fac griji, este ambalat sa poti sa-l arunci pe geam si sa mearga apoi.

Alta varianta de shopping online pe care o folosesc este UK, de acolo toate vin prin curier, fara nici cea mai mica problema de deteriorare a ambalajului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Apr 09, 2010 11:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai la 250 de euro cumparatura mai adaugi transport vreo 50.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ttsto



Conectat la: 30 Ian 2007
Mesaje: 419
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 09, 2010 11:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poate sunt eu norocos, dar acum 2 saptamani am comandat si alaltaieri am primit de pe amazon.de marketplace acest produs. Pretul listat a fost 137.90 si am platit 141.80 cu transport cu tot. L-am ridicat de la oficiul postal unde nu am platit nimic. Ar mai trebui mentionat ca tot coletul cantarea peste 5 Kg

Ultima modificare efectuata de catre ttsto la Vin Apr 09, 2010 11:59 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Apr 09, 2010 11:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Chiar am verificat preturile la Amazon.de la transport.
Ai dreptate.
6 eur + 0.5 eur pe kg.
E super.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cristim



Conectat la: 10 Aug 2004
Mesaje: 323
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 09, 2010 8:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Asa, la plezneala:

http://www.okazii.ro/catalog/40336625/Boxe-Infinity-Beta-10.html
http://www.okazii.ro/catalog/39893314/Amplif-Harman-Kardon-HK-6500.html

ca sursa, as alege un dvd player Toshiba nou (cu usb, mp3 & etc) (<200RON), dezavantajul e ca are un display meschin pentru audio, dar suna binisor si la o adica poti sa tragi un cablu pana la tv.

Daca le pui pe dulap o sa bubuie, dar probabil un astfel de sistem suna mai bine decat orice combina la acelasi nivel de pret.

_________________
C.E.C cd3300(putin modificat)/Myryad Z140/Elac FS68
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 15, 2010 3:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

fidelitate la 1000 de ron (adica aprox 250 de eur)?
daca gasiti asa ceva, sa-mi dati si mie musai un link!!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community