FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
BEHRINGER DJX 750

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
dj dodo



Conectat la: 05 Ian 2008
Mesaje: 11
Locatie: timis

MesajTrimis: Mar Aug 04, 2009 9:57 pm    Titlul subiectului: BEHRINGER DJX 750 Raspunde cu citat (quote)

salutate la toata lumea.................. ce parere aveti de BEHRINGER DJX 750, ma intereseaza partea de corectie ,cum se comporta in utilizare, etc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Aug 04, 2009 9:57 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
dj su9cut



Conectat la: 01 Dec 2004
Mesaje: 204
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Aug 04, 2009 11:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

stii tu cum e vorba aia... cat dai atata face. behringer pe partea de club mixers mai nou s-a axat sa copieze modelele de succes de la pioneer. cu alte cuvinte cumperi o copie dupa djm 700 or what ever. acum depinde ce intentionezi sa faci cu el... daca nu ai totusi nevoie de 4 canale poti sa mergi pe o varianta mai mica de la pioneer. daca bugetul este limitat poti sa incerci numark. eu nu recomand club mixers de la behringer...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
DjRobert



Conectat la: 17 Sep 2009
Mesaje: 12
Locatie: ARAD

MesajTrimis: Vin Sep 18, 2009 12:34 am    Titlul subiectului: Re: BEHRINGER DJX 750 Raspunde cu citat (quote)

dj dodo a scris:
salutate la toata lumea.................. ce parere aveti de BEHRINGER DJX 750, ma intereseaza partea de corectie ,cum se comporta in utilizare, etc


Posesor de BEHRINGER DJX700; DJX750 e versiunea up-datata a DJX700, intr-un final ''aceeasi marie dar cu alta palarie''. Au schimbat culoarea panoului frontal din argintiu in negru si au mai adaugat vreo 2 randuri de LED-uri pe MASTER.
Anyway, eu sunt foarte multumit de scula, pana acum s-a comportat impecabil, nu m-a lasat ''la greu''. Ce-i drept, am folosit-o la privat party-uri si nu in regim de club sau disco...desi cred ca ar face fata...nu ca un pioneer dar ar ''duce'' mult si bine! O inovatie adusa de BEHRINGER cu acest mixer e functia ''TALKOVER'' de pe MIC care, la modul grotesc vorbind, reduce canalul automat atunci cand se vorbeste in MIC. Am inteles ca la Pioneer chestia asta a aparut doar acum de vreo doua luni... Rolling Eyes

Cam atat...in concluzie, recomand cu incredere... Raport calitate-pret ideal.

Bafta!

Robert.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
dj su9cut



Conectat la: 01 Dec 2004
Mesaje: 204
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 15, 2009 12:05 am    Titlul subiectului: Re: BEHRINGER DJX 750 Raspunde cu citat (quote)

[quote="DjRobert"]
dj dodo a scris:
O inovatie adusa de BEHRINGER cu acest mixer e functia ''TALKOVER'' de pe MIC care, la modul grotesc vorbind, reduce canalul automat atunci cand se vorbeste in MIC. Am inteles ca la Pioneer chestia asta a aparut doar acum de vreo doua luni... Rolling Eyes

Cam atat...in concluzie, recomand cu incredere... Raport calitate-pret ideal.

Bafta!

Robert.


Ai inteles gresit Smile, functia aia aparea si pe djm 600 Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
DjRobert



Conectat la: 17 Sep 2009
Mesaje: 12
Locatie: ARAD

MesajTrimis: Joi Oct 15, 2009 3:50 pm    Titlul subiectului: Re: BEHRINGER DJX 750 Raspunde cu citat (quote)

[quote="dj su9cut"]
DjRobert a scris:
dj dodo a scris:
O inovatie adusa de BEHRINGER cu acest mixer e functia ''TALKOVER'' de pe MIC care, la modul grotesc vorbind, reduce canalul automat atunci cand se vorbeste in MIC. Am inteles ca la Pioneer chestia asta a aparut doar acum de vreo doua luni... Rolling Eyes

Cam atat...in concluzie, recomand cu incredere... Raport calitate-pret ideal.

Bafta!

Robert.


Ai inteles gresit Smile, functia aia aparea si pe djm 600 Wink




Greseala mea atunci...nu stiam. Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Maryn6



Conectat la: 02 Mai 2010
Mesaje: 24
Locatie: GL

MesajTrimis: Lun Mai 03, 2010 11:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vreau niste pareri. Vreau sa imi cumpar Boxe JBL JRX125 si ca amplificare sa iau Crown XLS 602 mixer BEHRINGER DJX750, pentru nunti majorate etc. sunt bune, sunt rezistente merita 6000 ron. mutumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Maryn6



Conectat la: 02 Mai 2010
Mesaje: 24
Locatie: GL

MesajTrimis: Mar Mai 04, 2010 11:10 am    Titlul subiectului: urgent Raspunde cu citat (quote)

Gata m-am hotarat da nu inainte de a va asculta parerile.
Am decis in 60 de milioane sa imi iau 2 boxe MACKIE C 300 Z, 1bas THE BOX TA18 un amplificator THE T.AMP TA1050 MK-X si un mixer BEHRINGER DJX750, referitor la mixer ma gandesc sa mai pun 7 milioane si sa mil iau pe asta BEHRINGER DDM4000

astept parerile vostre

boxa http://www.magazinuldemuzica.ro/produse.php?item=1657
bas http://www.magazinuldemuzica.ro/search.php?search_text=1685
amplificator http://www.magazinuldemuzica.ro/search.php?search_text=1844
unul din astea doua
mixer1 http://www.magazinuldemuzica.ro/produse.php?item=244
mixer2 http://www.magazinuldemuzica.ro/produse.php?item=245
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community