FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Alegere boxe calculator

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
kum



Conectat la: 02 Dec 2005
Mesaje: 3

MesajTrimis: Mar Mai 25, 2010 11:37 pm    Titlul subiectului: Alegere boxe calculator Raspunde cu citat (quote)

Salut,
stiu ca e plin forumul cu intrebarea asta, dar la mine e o situatie un pic mai aparte: as dori sa va intreb ce sa aleg intre anumite modele! Sa va explic mai pe larg: nu sunt in tara, sunt in Grecia/Atena! Mi-am cumparat o placa de sunet Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS Notebook, si acum vreau sa-o imperechez cu niste boxe! Momentan am un amarat de Logitech Audiohub, dar nu prea ma mai satisface! Si-a facut treaba onorabil la birou, dar, intrucat acum nu mai pot asculta muzica la birou (am schimbat jobul, tara, ...) pentru acasa este insuficient!
Am umblat pe aici prin magazine si am gasit urmatoarele modele:

Logitech X210 : 35 € (2x5 W + 1x15 W RMS)
Logitech X240 : 49 € (2x5 W + 1x15 W RMS)
Logitech z523 : 90 € (2x9.5 W + 1x21 W RMS)

Philips spa7350 : 54 € (2x12.5 W + 1x25 W RMS)
Philips spa7300 : 77 € (2x5 W + 1x20 W RMS)
Philips spa3300 : 49 € (2x5 W + 1x15 W RMS)
Philips spa5300 : 70 € (2x10 W + 1x30 W RMS)

Altec vs2421 : 49 € (2x7 W + 1x14 W RMS)

Trust15911 : 51 € (zice ca 50W, dar nu stiu care si cum, si nici daca sunt W RMS sau peak power)

Sony srs-df30 : 80 € (2x10 W + 1x20 W RMS)
Sony srs-d21 : 49 € (2x2 W + 1x16 W RMS)

Astea-s toate pe care le-as putea cumpara! Nu pot sa caut pe la magazinele lor virtuale din cauza de limba Sad
Din toata polologhia de v-am insirat-o acolo, mie imi fac cu ochiul doar cateva! Si anume:
Philips spa5300
Logitech z523
Philips spa7350
Altec vs2421
dar mentionez ca eu cu hi-fi-ul suntem cam ca baba si mitraliera! Ma intereseaza sa pot asculta muzica putin mai tare si mai clar decat acum! Din toate variantele alea, m-as bucura sa-mi indicati pe cea cu raportul pret/performanta cel mai bun!

Multam!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Mai 25, 2010 11:37 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 27, 2010 1:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iti recomand sa tai frumos toate pozitiile alea din lista, cu scuze pentru efortul depus Sad si sa te uiti nitel la Microlab, mai precis la Solo 6 sau daca ti se par prea mari atunci Solo 4. Versiunile cu "C" in coada costa ceva mai mult dar au si telecomanda wireless, nu stiu daca-ti trebuie. Le gasesti pe toate listate la emag...

P.S. Nu conteaza ca nu ai treaba cu hifi-ul si nici faptul ca nu esti dispus sa dai o avere pe boxe; efortul depus pentru a culege acele linkuri arata ca te intereseaza cat-de-cat subiectul deci sa nu-ti inchipui vreo clipa ca recomandarile mele sunt prea "audiofile" pentru tine. Smile

_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
kum



Conectat la: 02 Dec 2005
Mesaje: 3

MesajTrimis: Joi Mai 27, 2010 9:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc frumos pentru recomandare! Stiam de Microlab, dar, din pacate, dupa cum am specificat, nu ma aflu in tara! Asa ca toate variantele magazinelor on-line cad! Nu-mi raman decat STRICT variantele prezentate de mine!
Dar, dupa inca o tura prin magazine, am mai vazut inca doua :
Fostex PM0.4
Le-am gasit pe la 59 €. Cred ca pretul e pe bucata, ca la noi sunt cca. 400 RON bucata!

Sau astea M-Audio pe la vreo 90€.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Joi Mai 27, 2010 9:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Acele Fostex par excelente.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kum



Conectat la: 02 Dec 2005
Mesaje: 3

MesajTrimis: Joi Mai 27, 2010 12:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ia uitati ce site am gasit! Twisted Evil
Am treaba! Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community