FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
dungi verticale

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
nolimmit



Conectat la: 28 Mai 2010
Mesaje: 2
Locatie: baia mare

MesajTrimis: Vin Mai 28, 2010 6:07 pm    Titlul subiectului: dungi verticale Raspunde cu citat (quote)

Am un VAIO care a fost in serivice si i-au schimbat placa de baza acum 1 an.

de curand am avut eroare blueprint cu ecran albastru sau imi spunea ca your display driver was stopped working and was successfuly recovered. Am reinstalat windows vista si am dar rool back display driver acceasi eraore. Am dezinstalt driver de display de la sony si acum merge. Dar uneori imi face dungi verticale care dispar uneori. acum de 2-3 zile nu mai dispar si. dungile sunt exact ca cele de la codu de bare, mai subtiri sau mai groase. pe fond inchis se vad verzi pe fond deschis se ad roz. Si nu mai merge blueray.

Luni am programare la service dar sunt curioasa totusi care e cauza.

Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Mai 28, 2010 6:07 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
danb



Conectat la: 10 Feb 2004
Mesaje: 1234
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Mai 28, 2010 9:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca ai placa video separata (am avut in mina un vaio cu aceleasi probleme, avea un nvidia 8400 minipcie), memorie video defecta, se poate face reincalzire sau relipire completa (reballing) la memorii si daca era doar o lipitura o mai duci o vreme. In service o sa schimbe placa video cu totul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nolimmit



Conectat la: 28 Mai 2010
Mesaje: 2
Locatie: baia mare

MesajTrimis: Vin Mai 28, 2010 10:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am placa video ge force 8400 si pot spuna ca pot parji oua pe el.
poate fi proasta proiectare si faptul ca nu are un sistem de ventilare ok cauza dezlipirii?

Cat costa o relipire?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community