FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Probleme subtitrare mediaplayer WD Live

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Lun Iun 14, 2010 11:26 am    Titlul subiectului: Probleme subtitrare mediaplayer WD Live Raspunde cu citat (quote)

Am luat un mediaplayer WD Live (numai modelul asta mai sunt disponibile) ca sa-mi tina de urat la servici, pe alte meleaguri. Problema este ca nu vede subtitrarea din VOB-urile de la filmele format DVD. Nicio problema pt DivX, sau MKV dar la dvd apare mesajul: "no subtitle". Subtitrarile sunt acolo, le deschide orice DVD player sau orice program. Am facut upgrade de firmware la varianta 21 si chiar 22 care este beta dar problema persista. A mai mai avut cineva experienta asta?
Multumesc

_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Iun 14, 2010 11:26 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Iun 14, 2010 12:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu ai ce sa-i faci.
WD Live stie sa citeasca subtitrari embeded ("incastrate" in film), dar nu stie neam sa citeasca meniul interactiv al unui DVD.
Daca ar sti sa citeasca meniurile ar sti si sa schimbe subtitrarile.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Lun Iun 14, 2010 2:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nicu, este vreo diferenta intre modelele de WD? Un amic care are varianta fara Live imi scrie ca al lui citeste orice subtitrare....fara probleme.
_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Lun Iun 14, 2010 3:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am varianta simpla.
Sunt DVD-uri la care nu ia titrarile.
Asta e.
Poate la urmatorul update de firmware.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Mar Iun 15, 2010 7:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ramane de vazut daca mai este interes pt subtitrare din partea producatorului...Varianta beta 22 nu aduce aceasta modificare. Vina mea ca nu mi-am facut corect temele, eu l-am luat in special pt vizionare de dvd.
Sant curios, care dintre multimedia playere vede subtitrarea la dvd?

_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
amlethus



Conectat la: 18 Aug 2005
Mesaje: 304
Locatie: Arad

MesajTrimis: Mar Iun 15, 2010 8:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
care dintre multimedia playere vede subtitrarea la dvd?

pch-200
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
scutyjunior



Conectat la: 13 Mar 2005
Mesaje: 270
Locatie: Cluj Napoca

MesajTrimis: Mar Iun 15, 2010 9:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu stiu de ce nu iti ia subtitrarile dar la cate zeci de filme format dvd m-am uitat pe wd hdtv prima generatie si apoi Live nu am avut problema ta. Pur si simplu am ales subtitrarea din options si gata. Nu merge meniul la el dar poti face orice setare (audio/subtitrare). Incearca sa ii dai reset to defaults, deoarece Live-ul meu la un moment dat nu a mai vrut sa vada deloc dvd-uri, insa s-a rezolvat cu reset to factory defaults. De cand am vazut cum se vad mkv-urile nu ma mai intereseaza titlu filme/muzica pe dvd in mod deosebit, doar daca nu le gasesc decat in format dvd. Nu cred ca ai facut o alegere proasta cu WD, deoarece foloseste procesor foarte performant si scump, in comparatie cu marea majoritate la acelasi pret ce foloseste Realtek samd, iar PCH e dublu cel putin la pret.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Mar Iun 15, 2010 10:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca am inteles bine le vede daca dvd-ul este imagine ISO ( am sa incerc diseara). Dar IFO din dvd nu il vede.
Am optat pt WD avand in vedere dimensiunile reduse si multitudinea de formate redate. Nu am vrut sa mai car cu mine dvd ci sa le transport pe hard disc. Pop Corn Hour 200 este o scula buna, dar nu se justifica in cazul meu.

_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iun 15, 2010 10:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Live este cea mai performanta serie de la WD.
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Mar Iun 15, 2010 4:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si la ISO sunt probleme de titrari.
Cel mai simplu, mkv.
Calitate mai buna si nu da rateuri la titrari.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Mie Iun 16, 2010 7:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am facut de curiozitate imagine ISO la 3 dvduri si a intrat subtitrarea fara probleme. Daca are meniu mai compex imaginea nu poate fi redata. Cam asta este scula in acest moment, poate la viitorul upgrade de firmware o sa poata mai mult.
_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community