FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
sfat achizitie boxe

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
g@by



Conectat la: 13 Sep 2009
Mesaje: 87
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Mie Aug 04, 2010 2:01 pm    Titlul subiectului: sfat achizitie boxe Raspunde cu citat (quote)

Va salut,as vrea sa-mi cumpar doua incinte Standfloor pana in 700euro,vreau sa le conectez deocamdata la un receiver harman/kardon 3490 si ca sursa folosesc un dvd denon 3930,eu am gasit la 700euro cabasse java mt4,intrebarea mea este daca se merita sau in bani astia pot sa iau alceva,mentionez ca am fost sa le ascult cu receiveru meu si miau placut cum suna dar ma gandesc ca poate in bani astia gasesc alceva.multumesc celor care ma ajuta cu un sfat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Aug 04, 2010 2:01 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Aug 04, 2010 2:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ai comparat aceste JAVA si cu altceva sau le-ai ascultat doar pe ele???
_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
g@by



Conectat la: 13 Sep 2009
Mesaje: 87
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Mie Aug 04, 2010 2:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:
Ai comparat aceste JAVA si cu altceva sau le-ai ascultat doar pe ele???


Din pacate nam avut cu ce sa la compar,doar cu niste yamaha nu mai stiu exact modelu,oricum ceva ieftin dar alea nu intra in discutie,mai concret nam avut cu ce sa le compar Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
g@by



Conectat la: 13 Sep 2009
Mesaje: 87
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2010 3:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

inca sant in cautare si mam oprit la urmatoarele modele:

B&W DM684 care nu ma prea incanta deoarece sant facute in china Sad

DYNAUDIO AUDIENCE 122

ELAC FS137 JET

ce ma intereseaza mai mult calitatea sunetului,sanse sa le ascult nu am asa ca nu ramane decat sa-mi dati voi un sfat prietenesc Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
chris



Conectat la: 02 Aug 2004
Mesaje: 186
Locatie: Caransebes

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2010 4:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poate te ajuta, s-a dicutat si aici:
http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=25936

_________________
statie : HK-680
boxe : Monitor Audio - B2 (OFC/TDC-2mm)
cd Denon DCD-1015; WD TV Live
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2010 4:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

FS137 la 700 de EUR merita o auditie!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2010 5:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

și Audienceurile la jumătate de preț Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
g@by



Conectat la: 13 Sep 2009
Mesaje: 87
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2010 6:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

problema este ca nu le pot asculta,deci cea mai buna alegere dupa parerea voastra,am mai luat boxe asa fara sa le ascult si am regretat,daca se pot numi boxe jbl studio l880 Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2010 7:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

g@by a scris:
problema este ca nu le pot asculta,deci cea mai buna alegere dupa parerea voastra,am mai luat boxe asa fara sa le ascult si am regretat,daca se pot numi boxe jbl studio l880 Laughing


E vezi, tocmai de aceea trebuie sa asculti boxele inainte. Tie trebuie sa-ti placa nu mie sau altuia.

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
enestefanrazvan



Conectat la: 21 Sep 2010
Mesaje: 5
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 9:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca esti din Bucuresti poti sa incerci sa asculti o varianta de la Monitor Audio , sau de la poate de la Paradigm daca gasesti ceva sa te incadrezi Wink
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c_andrei



Conectat la: 09 Mai 2007
Mesaje: 94
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 9:48 am    Titlul subiectului: . Raspunde cu citat (quote)

Recomand Triangle Altea sau Antal.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Kerio



Conectat la: 18 Mai 2006
Mesaje: 318
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 10:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Arunca un ochi si pe Focal.

Ce genuri preferi?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
enestefanrazvan



Conectat la: 21 Sep 2010
Mesaje: 5
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 11:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Apropo ... daca nu esti foarte grabit , in noiembrie o sa fie HIFI Arena unde poti sa asculti mai multe variante de incinte Wink
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community