FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Despre boxe Magnat Supreme 100

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
xxgeoxx



Conectat la: 03 Sep 2008
Mesaje: 6
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 28, 2010 12:31 pm    Titlul subiectului: Despre boxe Magnat Supreme 100 Raspunde cu citat (quote)

Va salut, solicit ajutorul vostru in urmatoarea problema: am o combina audio Samsung max G55 care apare cu o putere de 180 W RMS in descrieri tehnice; ideea este ca boxele redau "bubuieli" (cum spuneti voi pe aici...), si as vrea sa cumpar un set de boxe Magnat Supreme 100 (care au 4-8 Ohmi, iar combina are 4 Ohmi am inteles...) la ea... ce credeti, se va auzi mai bine pe aceste boxe? mai este necesar si altceva, sau are suficienta putere combina? diferenta de Ohmi combina-boxe este vreo problema?
Mentionez ca o folosesc intr-un apartament de bloc...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Oct 28, 2010 12:31 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Joi Oct 28, 2010 12:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In mod cert va suna mai bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 28, 2010 3:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se va auzi la fel de prost, daca nu si mai prost Wink
Combina aia este conceputa sa bubuie, iar boxele ei "originale" au fost proiectate sa-i tina isonul.
Pe niste boxe mai bune (ca cele pe care vrei sa le achizitionezi) va suna si mai prost (deoarece boxele vor scoate la lumina amplificarea de kko).

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Joi Oct 28, 2010 3:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aici sunt putin de alta parere.
Sunt de acord ca ampliful din combina nu e grozav.
Dar si eu am pus pe o combinuta Samsung boxe mai bune si diferenta e de la cer la pamant.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
xxgeoxx



Conectat la: 03 Sep 2008
Mesaje: 6
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Oct 29, 2010 10:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

obuzel a scris:
Aici sunt putin de alta parere.
Sunt de acord ca ampliful din combina nu e grozav.
Dar si eu am pus pe o combinuta Samsung boxe mai bune si diferenta e de la cer la pamant.

Nasoala situatie... cred ca va trebui sa merg la cineva, si sa probez combina pe alte boxe... macar sa nu dau banii pe boxe degeaba, daca se aude la fel de prost...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Oct 29, 2010 10:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Chiar asta vroima sa iti propun sa faci.
Eventual vezi daca nu poti sa iti duci combina la un showroom unde au Magnat. E usurica deci nu cred ca e o problema.

Atentie, eu am zis ca se aude muuuult mai bine.


Poti merge cu combinuta la Alarm Service pe Drumul Sarii nr.98. Acolo cam au toate modelele de boxe Magnat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community