FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ce reciever? Ce boxe? Ce sub?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
..bHz..



Conectat la: 23 Dec 2004
Mesaje: 47
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Oct 29, 2010 12:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Incep sa iau in serios varianta cu Jamo s718, mai ales ca din review`urile de pe net sunt usor bumpy si orientate catre muzica electronica. Adica ma gandesc ca venind de pe un logitech z5500 n-are cum sa nu fie mai bine Smile
Le mai are cineva? Mai are cineva vreo parere despre ele?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Oct 29, 2010 12:56 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
..bHz..



Conectat la: 23 Dec 2004
Mesaje: 47
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 04, 2010 2:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Are cineva vreo parere avizata despre Onkyo sr706 pus langa niste Mission m35? Prima chestie care-mi sare in ochi e ca onkyo iese cu 6 ohm si mission-urile sunt pe 8...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
emtec8gb



Conectat la: 29 Mai 2009
Mesaje: 3
Locatie: TImisoara

MesajTrimis: Vin Noi 05, 2010 4:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu cred ca impedanta ar fi o problema. La al meu receiver, Onkyo 605 in carte scrie ca trebuie sa-l pui la 4 ohmi pentru boxe pe 4 ohmi si pe 6 ohmi pentru boxe cu impedanta mai mare (6-16 ohmi).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bradu07



Conectat la: 20 Noi 2007
Mesaje: 82
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Sam Noi 06, 2010 1:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu stiu ca totdeauna impedanta boxelor trebuie sa fie egala sau mai mare decat impedanta amplificatorului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
emtec8gb



Conectat la: 29 Mai 2009
Mesaje: 3
Locatie: TImisoara

MesajTrimis: Sam Noi 06, 2010 5:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Onkyo suporta boxe cu impedanta intre 4 si 16 ohmi, doar ca la setari apare 4 ohmi si 6 ohmi. Cand ai boxe pe 4 ohmi il setezi la 4 ohmi, iar cand ai pe 8 ohmi il setezi la 6 ohmi. Sper ca m-am facut inteles acum.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bradu07



Conectat la: 20 Noi 2007
Mesaje: 82
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Dum Noi 07, 2010 5:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

emtec8gb a scris:
Onkyo suporta boxe cu impedanta intre 4 si 16 ohmi, doar ca la setari apare 4 ohmi si 6 ohmi. Cand ai boxe pe 4 ohmi il setezi la 4 ohmi, iar cand ai pe 8 ohmi il setezi la 6 ohmi. Sper ca m-am facut inteles acum.


daca onkyo are impedanta de la 4 la 16 si tu ai boxe pe 8 atunci il setezi cu impedanta peste 8 nu 6, mai bine pui maxim adica 16.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community