FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Intalnire membrii forumului - part II
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Unde doriti sa aiba loc intalnirea?
Musicbox - Calea Calarasi
18%
 18%  [ 4 ]
Gentleman Jack (The Jack) - Calea Grivitei
40%
 40%  [ 9 ]
Terasa Verona
22%
 22%  [ 5 ]
In alta parte imi place mai mult (specificati)
18%
 18%  [ 4 ]
Voturi totale : 22

Autor Mesaj
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 19, 2010 10:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

domnujim a scris:
P.S. Alexx, sper ca ti-ai onorat promisiunea Beer Beer

Shhh..
Hi&Fan a scris:

-nu cred ca stiu pe careva din cei prezenti

Nici eu nu-i cunosteam, asta era ideea, de fapt, sa-i cunosc. Nu a fost ceva subtil, am tot repetat lucrul asta
Hi&Fan a scris:
-n-am urmarit foarte atent thread-ul, dar mi s-a parut ca va fi mai mult o confruntare NAIM-ACCUPHASE

Aaa... nu. Nu s-a vrut si nici nu a fost o confruntare. A fost placut, zic eu, chiar daca s-a mai intamplat sa fie cate unul mai insufletit pe tema sculelor de acasa.
Hi&Fan a scris:
intre orele 18 si 1 noaptea... am mancat AB-SO-LUT FA-BU-LOS

Ma bucur pentru tine, insa daca nu ti s-a parut ca suntem demni de onoarea de a fi prezenti acolo, penru ce ne mai povestesti toate astea? Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Sep 19, 2010 10:50 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 19, 2010 11:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alexx a scris:
... penru ce ne mai povestesti toate astea?

Eh, de ce nu? Smile Mie mi-a placut povestirea si incantarea care se deducea (desi sunt vegetarian Smile si chiar ma gandeam in timp citeam - oare eu ce-as gasi Laughing )

Sper ca n-a iesit vreo confruntare:)
Imi place sa cred ca un om civilizat nu se apuca la o intalnire ca asta sa bata apa-n piua ca pe forum cu superioritati apriorice si tot restul celor cunoscute.
Adica imi mai place sa cred ca personajele de pe aici sunt definite si de altceva in afara de "sculele" lor.

Mi-ar place sa citesc impresii si de la restul participantilor Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 19, 2010 11:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alexx a scris:
Hi&Fan a scris:
intre orele 18 si 1 noaptea... am mancat AB-SO-LUT FA-BU-LOS

Ma bucur pentru tine, insa daca nu ti s-a parut ca suntem demni de onoarea de a fi prezenti acolo, penru ce ne mai povestesti toate astea? Rolling Eyes

Am explicat mai spre final...pentru o eventuala intalnire viitoare, eventual fara suparaciosi.

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 19, 2010 11:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Revenind la povestirea de mai sus - as zice ca mi se pare "de sezon" - tot o intrunire, dar cu nuante mai hedoniste Smile Si, repet, atata bucurie in povestire ca pe alocuri mi-a lasat gura apa, hahaha
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 19, 2010 11:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

domnujim a scris:

Sper ca n-a iesit vreo confruntare:)

Nu. Suntem baieti civilizati. In plus, unii sunt mult mai mari decat altii Laughing
domnujim a scris:
Imi place sa cred ca un om civilizat nu se apuca la o intalnire ca asta sa bata apa-n piua ca pe forum cu superioritati apriorice si tot restul celor cunoscute.

Ehh...
domnujim a scris:
Mi-ar place sa citesc impresii si de la restul participantilor Smile

Sunt mai timizi Laughing Laughing
Le-a placut si lor, sau de nu, unde le stau picioarele... ROFL ROFL
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 19, 2010 11:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hi&Fan a scris:

Am explicat mai spre final...pentru o eventuala intalnire viitoare, eventual fara suparaciosi.

N-am prins finalul, m-am dus sa mananc, mi se facuse o foame... mama, mama...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
felixx



Conectat la: 17 Iul 2005
Mesaje: 1179
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Lun Sep 20, 2010 8:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hi&Fan
mancare...mancare...vrem mancare Laughing ....pe cand intalnirea la o sedinta arzatoare de calorii?? Naughty

_________________
"I'm glad I can build my own mistakes."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 20, 2010 10:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

felixx a scris:
Hi&Fan
mancare...mancare...vrem mancare Laughing ....pe cand intalnirea la o sedinta arzatoare de calorii?? Naughty

Pai..daca venim cu sculele noastre, arderea caloriilor e garantata, la 82 Kg o boxa, sa vezi ce de-a calorii ardem Rolling Eyes Laughing .
Din pacate pentru amatorii de ars calorii, audiofilia e o pasiune cam..statica.
Oricum, revin cu niste precizari: nu sunt un gurmand, nu ma pasioneaza mancarea, nu suport sa stau la restaurant cu orele, de obicei mananc si plec, nu particip aici si pe alte forumuri la subiecte de tip "ce mai gatiti?" sau "ce mai gatesc sotiile voastre?", nici macar nu merg prea des la restaurant, uneori trec si doua saptamani fara sa calc pragul restaurantelor. Ceea ce am mancat insa sambata seara mi-a readus aminte de mancarurile bune de altadata(scuze pentru cei mai tineri, care nu stiu ce inseamna asta) si mai ales mi-a adus aminte ca avem si noi o bucatarie gustoasa, in toata avalansa asta de bucatarii chineze, italiene, thai, japoneze, franceze, britanice care tind sa ne standardizeze viata, mi s-a parut o gura de oxigen.
Insa nu asta e subiectul, daca vi se pare prea offtopic, puteti cere unui moderator sa "curete" thread-ul , nu vreau sa insist pe subiect, daca va fi cazul o sa-mi deschid un topic separat.
Ziceti mai bine voi, cum a fost, ce ati discutat, ce ati facut, poate aveti si ceva poze...
Pana la urma cum e locatia aia..Jack's ? E bar, e club, e restaurant? Am inteles ca are si muzica buna.. cam ce gen? Canta live sau din "conserva"?
Cum se aude? Din pacate eu inca n-am ascultat in vreun restaurant din Bucuresti o muzica decenta, daca e muzica buna, sunt sculele proaste, ori se aude prea incet, ori prea tare. Prin ceva baruri am mai auzit cate o muzica decenta, dar de obicei e asa un fum, ca-ti trece cheful s-o lungesti mai mult de o cafea.

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
e.v.o.



Conectat la: 21 Oct 2006
Mesaje: 124
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 20, 2010 4:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pot sa va spun eu cum a fost .Excelent.Nu am simtzit cand a trecut timpul si daca nu s-ar fi lasat frigul cu sigurantza am fi stat pana ne-ar fi dat afara barmanul .Am povestit ,am ras,am baut,am mancat si normal am barfit insa fara rautatzi si ironii ieftine.A fost minunat si sincer sa fiu nici nu ma asteptam sa fie altfel.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 21, 2010 11:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hi&Fan a scris:

Ziceti mai bine voi, cum a fost, ce ati discutat, ce ati facut, poate aveti si ceva poze...
Pana la urma cum e locatia aia..Jack's ? E bar, e club, e restaurant? Am inteles ca are si muzica buna.. cam ce gen? Canta live sau din "conserva"?
Cum se aude? Din pacate eu inca n-am ascultat in vreun restaurant din Bucuresti o muzica decenta, daca e muzica buna, sunt sculele proaste, ori se aude prea incet, ori prea tare. Prin ceva baruri am mai auzit cate o muzica decenta, dar de obicei e asa un fum, ca-ti trece cheful s-o lungesti mai mult de o cafea.

Activitatile noastre le-a descris foarte bine e.v.o.. Cat priveste locatia, in perioada rece presupun ca este un bar/club, acum insa are in spate o terasa cu multa verdeata, izolata de strada, cu un bar cu autoservire. E destul de rustic, insa personal nu m-a deranjat cu absolut nimic, dar e drept ca sunt si foarte putin pretentios.

Atmosfera foarte linistita, muzica buna, de la Ray Charles la Scorpions si la un volum potrivit, asa incat sa poti discuta si sa poti auzi si muzica. Desigur, nu era redata nici pe Naim, nici pe Accuphase Razz, dar nu a sughitat nimeni din cauza asta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fluffy38



Conectat la: 04 Iun 2006
Mesaje: 789
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Mie Noi 10, 2010 9:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O intrebare pentru membrii forumului ,mai ales cei din zona de vest a tarii;
Pentru sambata-duminica cine doreste sa vina la Oroshaza,mai am doua locuri libere in masina. Putem face o intalnire audiofila/neaudiofila acolo.
Conditii de cazare la vila cu camere separate,baie,toaleta,televizor,etc in camera,aprox 15 euro pe noapte,intrare la strandul termal pentru 2 pers,aprox 20 euro.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Joi Noi 18, 2010 12:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

propun o noua locatie

La fostul cinema "muncii" Twisted Evil este acolo un club foarte select cu muzica live tot timpul si "scule" de scule ce nu ati vazut voi prea des

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 18, 2010 1:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De asta vorbesti?



E foarte select, intr-adevar. Unde mai pui ca prin curtile din jur colcaie de borfet tuciuriu, poate i se face cuiva de companie, dupa o bere Razz

Multumim pentru sugestie Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Joi Noi 18, 2010 9:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E... ce ziceti ?
Nu e asa ca e cea mai buna si potrivita propunere pentru intalniri audiofile ?

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 18, 2010 10:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

e.v.o. a scris:
Pot sa va spun eu cum a fost .Excelent.Nu am simtzit cand a trecut timpul si daca nu s-ar fi lasat frigul cu sigurantza am fi stat pana ne-ar fi dat afara barmanul .Am povestit ,am ras,am baut,am mancat si normal am barfit insa fara rautatzi si ironii ieftine.A fost minunat si sincer sa fiu nici nu ma asteptam sa fie altfel.


Mr. Green Foarte adevarat spus.

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community