FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
OSCAR
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 04, 2009 5:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

c6t9 a scris:


dinica a explicat perfect mai jos cum sta treaba cu un sistem muzical. el da ce e pe disc, bine prost, asta e. al meu a fost caracterizat ca muzical cu tenta de cald si e ok. ca as vrea sa fie si altfel uneori, ca nu-mi place numai fix un tip de sunet, e o cu totul alta treaba.


Am o problema si cu modul in care sunt percepute aceste inregistrari bune.Senzatia mea este ca vorbim adesea despre inregistrari de referinta, dar fiecare intelegem diferit modul in care ar trebui sa se auda o asemenea inregistrare.Zilele trecute chiar ma gandeam sa fac un topic despre acest subiect.De fapt,chiar am sa postez un asemenea topic.

_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Feb 04, 2009 5:51 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 04, 2009 6:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

e o idee buna, desi s-ar putea sa ne lovim de perceptii diferite, dar ma repet a x-a oara, sunt pucte de plecare si de discutie, nu adevaruri absolute. de obicei eu am mai pus la "un album pe saptama" (in sectiunea de muzica) chestii care mi s-au parut la momentul respectiv ca suna bine.
_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 06, 2009 12:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://ultraaudio.com/features/2004_02_01.htm

atentie la cabluri si la cat costa Wink

_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
camel



Conectat la: 01 Oct 2008
Mesaje: 359
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Feb 19, 2009 7:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Imi spun si eu parerea despre Kimber Hero,pe care l-am primit saptamana trecuta.

Lungime 0.5m si face pereche cu cablul de boxe Kimber 8PR pe modestul meu sistem Rotel 02,RCD-02,Mission M32i.In prima faza vrea sa "relatez" ca tin volumul amplificatorului mai jos decat il tineam pana acum.Detalii din plin,la fel ca si Kimber PBJ pe care il inca il detin,sunet foarte precis per ansamblu,nici urma de stridenta cum spuneau unii colegi pe acest topic si pe altele de acelasi gen.

Una peste alta,albume care nu prea ma incantau pana acum,le ascult again and again and again.Nu sunt atat de nebun sa spun ca mi-am transformat sistemul intr-unul de "jde mii de euro" dar o schimbare exista.Nu stiu daca subtila sau nu,dar cert e ca in ultimele 2-3 luni am tot cautat un interconnect "potrivit" pentru sistemul meu si cel putin 1 an de acum inainte n-o sa ma mai preocupe acest "job" Thumbs up

_________________
I won't buy any more HiFi honey , I promise !!! Yeah right.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Vin Feb 20, 2009 10:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vezi ce poate face un...OSCAR...
_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 20, 2009 11:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dinica a scris:

Cred ca un sunet dulce putem obtine si cu un setup Sony la care optional putem adauga niste cabluri din obor. :twisted:


...chiar crezi?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 20, 2009 11:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

CC a scris:

Cablul influenteaza cel mai putin sunetul final. Boxele cel mai mult.


perfect de acord!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 20, 2009 3:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

"cantitativ", da. dar audiofilul care-si pune piramide prin casa, vede in cabluri izbavirea sau damnarea. si intr-o nota mai serioasa, tocmai micile influente dau savoarea Laughing
_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Dum Oct 10, 2010 1:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

...am auzit ca cineva - un coleg audiofil de pe acest forum - a fost in America (in interes de serviciu) si a ajuns si a vizitat si fabrica Kimber.
Poate ne impartaseste niste impresii...

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Jaya77



Conectat la: 28 Feb 2008
Mesaje: 40
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2010 11:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, asta este, am fost prin State si am facut si-o 'vizita de lucru' Very Happy pe la fabrica Kimber. O sa revin cu ceva detalii cand o sa am mai mult timp sa scriu. A fost cu siguranta o experienta interesanta...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Jaya77



Conectat la: 28 Feb 2008
Mesaje: 40
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2010 1:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Jaya77 a scris:
Da, asta este, am fost prin State si am facut si-o 'vizita de lucru' Very Happy pe la fabrica Kimber. O sa revin cu ceva detalii cand o sa am mai mult timp sa scriu. A fost cu siguranta o experienta interesanta...


Corect este: "Da, asa este..." si "am facut si o vizita..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 7:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Jaya77 a scris:
Da, asta este, am fost prin State si am facut si-o 'vizita de lucru' Very Happy pe la fabrica Kimber. O sa revin cu ceva detalii cand o sa am mai mult timp sa scriu. A fost cu siguranta o experienta interesanta...


Asteptam...

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Pagina 7 din 7

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community