FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
sfat la cumparare

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
octavian



Conectat la: 11 Dec 2003
Mesaje: 3
Locatie: iasi

MesajTrimis: Sam Dec 13, 2003 1:11 am    Titlul subiectului: sfat la cumparare Raspunde cu citat (quote)

Sunt in cautarea unei camere video pe care nu prea intentionez sa o utilizez ca profesionist dar sa aiba o imagine buna (sa o pot utiliza fara probleme in interior ) , dar in acelasi timp nu foarte scumpa. Am vazut niste oferte tentante la prima vedere pentru J.V.C. GR-DV 20, Panasonic NV-DS 60, Sony TRV 12. Poate cineva sa ma lamureasca despre acestea mai mult? Le-a avut careva pe mana si stie ce pot?
Astept cu nerabdare un raspuns.

_________________
fgata
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Dec 13, 2003 1:11 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Lun Dec 15, 2003 3:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru nevoile tale as recomanda totusi un analog. Avantaje : pret, calitate la lumina slaba. Daca intradevar nu vrei sa faci bani cu el ci doar pentru famile. Aici potzi lua aproape orice VHS-C V8 Hi8. Daca o vei folosi mult as recomanbda un VHS-C petru ca nu vei fi neviot sa ramolesti mecanismul camerei ci cu o mica investitie intr-un adaptor vei putea vedea intr-un VCR VHS normal.
Daca vrei sa pastrezi amintirile pe PC atunci lucrurile se schimba. O placa de captura, cat-de-cat, analogica e cam scumpa fata de o placa firewire (diferenta e cam de on zero la codita Embarassed )
Despre modelel mentionate de tine:SONY trv12 OK dar daca nu ma insel este o oferta de craciun pt TRV19 (vezi ultima revista Chip acolo e ceva reclama). Panasonic DS50 am incercat din pacate la lumina slaba nu o recomand fara reflector de 10W(daca ds60-ul are reflector incorporat de 3W potzi so uitzi Exclamation bate cam 1,5m
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Dec 21, 2003 11:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

citeste ghidul meu de pe site (daca nu ai facut-o inca) si asteapta numarul 2 al revistei, cu un test de 5 camere video miniDV in jurul pretului de 800Euro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community