FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
sfat achizitie pick-up NAD sau Rega
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Dec 02, 2010 3:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Kerio a scris:
Eu recunosc ca am o problema si cu estetica.
Din cauza aceasta ma mananca foarte tare sa imi vand Technics-ul si sa imi cumpar un Rega P5. Very Happy


Daca ai o problema cu estetica, te sfatuiesc sa ramai cu Technics-ul.
Estetic, Rega P5 nu impresioneaza. Technics SL1200 MK2-5 este impresionant (dupa gustul meu).
Cred ca o doza buna pusa la SL1200 poate fi la fel de interesant ca Rega P5. Apropos P5 nu cantareste mai mult de 5 kg. Sad

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Dec 02, 2010 3:40 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Kerio



Conectat la: 18 Mai 2006
Mesaje: 318
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Joi Dec 02, 2010 3:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MarianS a scris:
Kerio a scris:
Eu recunosc ca am o problema si cu estetica.
Din cauza aceasta ma mananca foarte tare sa imi vand Technics-ul si sa imi cumpar un Rega P5. Very Happy


Daca ai o problema cu estetica, te sfatuiesc sa ramai cu Technics-ul.
Estetic, Rega P5 nu impresioneaza. Technics SL1200 MK2-5 este impresionant (dupa gustul meu).
Cred ca o doza buna pusa la SL1200 poate fi la fel de interesant ca Rega P5. Apropos P5 nu cantareste mai mult de 5 kg. Sad

Marian
Nu vreau sa fac aprecieri gratuite in necunostinta de cauza dar senzatia mea este ca numai un Technics modat din cap in picioare alaturi de o doza de top are sansa sa se bata de la egal la egal cu un Rega P5 stock.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Dec 02, 2010 4:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu stiu ce sa zic. Eu am avut un Rega P5 cu doza Rega MM, din gama lor de sus.
Am ascultat Technics-ul lui Nicu cu doza Shure. Imi este greu sa apreciez care presteaza mai bine. Cred ca fiecare are plusuri si minusuri. Daca ar fi sa aleg intre cele 2, eu as alege Technics.
Daca nu, ....., as merge pe VPI.

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Kerio



Conectat la: 18 Mai 2006
Mesaje: 318
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Joi Dec 02, 2010 4:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MarianS a scris:
Nu stiu ce sa zic. Eu am avut un Rega P5 cu doza Rega MM, din gama lor de sus.
Am ascultat Technics-ul lui Nicu cu doza Shure. Imi este greu sa apreciez care presteaza mai bine. Cred ca fiecare are plusuri si minusuri. Daca ar fi sa aleg intre cele 2, eu as alege Technics.
Daca nu, ....., as merge pe VPI.

Interesant!
Deci ai facut o comparatie directa si nu ai stabilit un castigator clar.
Am mai intalnit pe forumurile din afara persoane care faceau afirmatii similare dar sincer nu prea inclinam sa cred.
Iata ca totusi exista un sambure de adevar!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community