FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Nevermore

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 23, 2009 3:09 pm    Titlul subiectului: Nevermore Raspunde cu citat (quote)

eram curios cati forumisti au auzit de / au ascultat aceasta trupa americana de metal 100%...
recomand cu brio albumul "dead heart in a dead world" (poate cel mai bun album de metal scos din 2000 incoace) si dvd-ul "year of the voyager".

o voce extraordinara, epica (warrel dane) si un chitarist de exceptie (jeff loomis)... cine are cat de cat legatura cu fenomenul rock/metal, ar trebui sa nu ii rateze dupa parerea mea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Noi 23, 2009 3:09 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
gabi popescu



Conectat la: 27 Feb 2004
Mesaje: 115
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 26, 2009 10:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

warrel dane e fostul vocal din sanctuary. Cu albumul de care spui au fost in turneu si prin Targul Mures, impreuna cu Annihilator acum vreo 9-10 ani. As recomanda si primul nevermore, daca tot zici ca i-ai descoperit acum...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 30, 2009 1:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

... de unde si pana unde se intelege ca i-am descoperit acum?... Shocked
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Dum Oct 24, 2010 8:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred că e inutil să spun cât de bun e acest album. Sau cum sună pe vinil, în ediția asta cu single bonus. Wink
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fs6870



Conectat la: 08 Iul 2008
Mesaje: 65
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Lun Oct 25, 2010 6:49 pm    Titlul subiectului: Nevermore Raspunde cu citat (quote)

"Dead heart in a dead world" exceptional !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 10, 2010 4:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ama ajuns la concluzia ca "this godless endeavour" este cel putin la fel de bun daca nu chiar peste "dead heart...".

apropos, ati ascultat noul "obsidian conspiracy"? mie mi se pare ok, insa nu mai are nervul si nici inspiratia precedentelor...

pt cine este curios, discografie nevermore:

1995 - nevermore
1996 - politics of ecstasy
1999 - dreaming neon black
2000 - dead heart in a dead world
2003 - enemies of reality
2005 - this godless endeavour
2010 - the obsidian conspiracy

mai poate fi meniotnat si un EP, "in memory", si live-ul "year of the voyager", exceptional, filmat in Germania, in aceeasi sala unde si nemtii Rage au tras un live de exceptie...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 10, 2010 4:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

rycher, abia acum am vazut pozele... te astept la un meeting sa ascult si eu acest album pe vinil... ai ascultat si cd-ul?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community