FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
sfat achizitie casti

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
fanescu



Conectat la: 12 Oct 2006
Mesaje: 7

MesajTrimis: Joi Dec 09, 2010 11:56 pm    Titlul subiectului: sfat achizitie casti Raspunde cu citat (quote)

vreau sa-mi iau o pereche de casti si poate primesc din partea voastra cateva pareri. posed o placa de sunet audigy SE pe care nu cred c-o voi schimba prea curand. asadar as dori o pereche de casti INCHISE deoarece ascult muzica in special noaprea (la un nivel crescut....daca sint dupa un sprit) si nu vreau sa deranjez lumea din jur. as dori ceva circumaural de preferinta pentru ca ascult in medie 3-4 ore si astea sant mai comode, iar contructia lor sa fie destul de solida , sa reziste la frecusul de zi cu zi. acum posed casti philips shp2000 dar vreau sa le schimb cu ceva mai bun. in trecut am avut niste akg-uri si niste jvc-uri dar nu am fost multumit de ele pt ca unele nu aveau inalte iar celelalte joase de aceea mi-as dori sa fie echilibrate si sa aiba "de toate" cu un sounstage bun. ascult in general muzica rock iar bugetul este 200-250 ron maxim
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Dec 09, 2010 11:56 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
motanici



Conectat la: 02 Oct 2008
Mesaje: 16

MesajTrimis: Vin Dec 10, 2010 11:40 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa-ti cumperi o pereche de casti si bune si sa te incadrezi in 250 RON e aproape imposibil.Undeva tot trebuie sa faci un compromis,iar pentru ca nu esti dispus la mai multi bani atunci faci un compromis la calitate.Ascultand si modelele de varf de la Philips care sunt cam la 350 RON pot sa-ti spun ca suna prost.O casca buna inseamna sa cumperi ceva de la Sennheiser ori Beyerdynamic.Mai sunt si alte firme bune dar un cunosctator ar opta cred ca intre astea doua deoarece poti lua ceva bun ca pret dar si calitative.
La banii care ii ai tu ai putea opta pentru niste casti Technics care nu suna chiar rau dar in schimb nu tin prea mult partile care intra in contact cu urechea si dupa ceva vreme s-ar putea sa te nemultumeasca.Daca poti sa le asculti inainte de a le cumpara ar fi si mai bine.Dar iti spun ca majoritatea castilor ieftine suna si prost.Batfa la cumparare!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Kerio



Conectat la: 18 Mai 2006
Mesaje: 318
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Vin Dec 10, 2010 11:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Casti inchise cu randament acceptabil si sunet excelent sunt Denon AH-D2000.
Oricand pot sta la loc de frunte alaturi de un Beyerdynamic sau Senn.
Din pacate pentru tine sunt mult in afara bugetului.

Nu te tenteaza niste in ear monitor?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
fanescu



Conectat la: 12 Oct 2006
Mesaje: 7

MesajTrimis: Vin Dec 10, 2010 2:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cineva mi-a spus ca hd 448 ar fi potrivite pentru ce vreau eu.
@kerio....nu stiu ce sa spun...n-am mai experimentat....mie mi se par cam fragile...dar ma pot insela. da-mi un exemplu de IEM bun in banii astia.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gid



Conectat la: 11 Feb 2008
Mesaje: 374
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 5:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iti recomand Audio-Technica - ATH M30, asta daca poti suplimenta bugetul cu 30 lei. Daca esti din Bucuresti, da o fuga la Muzica sau la magazinul asta, care se afla in spatele magazinului muzica.
Asculta inainte sa cumperi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mihai.balaci



Conectat la: 12 Noi 2010
Mesaje: 76
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 6:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am vazut niste AKG-uri la 280 reduse la hdzone.ro
Le poti incerca pe acelea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
fanescu



Conectat la: 12 Oct 2006
Mesaje: 7

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 7:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

din pacate serverul hdzone e down...si NU...nu sint din bucuresti...din pacate nu le pot auzi inainte de a le cumpara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalin_bm



Conectat la: 18 Ian 2007
Mesaje: 492
Locatie: BR

MesajTrimis: Mie Dec 15, 2010 9:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si eu sunt in cautarea unor casti de calitate dar inclin spre ceva wireless [nu musai], fara limita de buget [totusi cu bun-simt].

de astea ce spuneti ?
http://www.avstore.ro/casti/sennheiser-rs-160-502873/
http://www.avstore.ro/casti/sennheiser-rs-170-502874-10390/
http://www.avstore.ro/casti/sennheiser-hd-650-hd-650/

_________________
Oricat de mica ne este leafa, noi tot putem munci mai putin decat ne platesc ei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ttsto



Conectat la: 30 Ian 2007
Mesaje: 419
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Dec 15, 2010 9:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am Senn-uri wireless, auditia este placuta din canapea departe de teancul de scule. Sunt convins ca nu e cascofilie dar nu prea am ce sa le reprosez.
Am avut probleme cand am avut standul castilor prea aproape de perete (fier-beton), capta paraziti suparatori (aleator aparea un zgomot intens si de scurta durata care sfredelea creierii). Acum i-am gasit o pozitie la 1m de perete si nu mai sunt probleme.

_________________
Stereo: Squeezebox Touch, CA DacMagic, HK-990, Kef iQ7
Multicanal: Oppo BDP-83, NAD T765-HD, HK-990, Kef iQ7 + iQ3 + iQ6c + PSW2500
Cabluri: Digital - Chord Signature SPDIF; Analog - Chord Chorus XLR, Chord Chorus MK1; Boxe - Chord Epic Super Twin, QED Silver Anniversary XT
Control: Squeezebox Controller, Logitech Harmony One
Muzica: http://www.last.fm/user/ttsto/library
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community