FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
UPDATE LA DVD PLAYER?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 7:45 pm    Titlul subiectului: UPDATE LA DVD PLAYER? Raspunde cu citat (quote)

discutam cu cineva de un dvd player cand respectivul a zis ca se poate updata dvd-ul si astfel, prin acest update sa poat fi modificat sa citeasca si formatele aparute ulterior.


se poate asa ceva?daca da cum anume?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 7:45 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
fs6870



Conectat la: 08 Iul 2008
Mesaje: 65
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 7:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se poate daca se modifica firmware-ul player-ului. Adica softul care-l controleaza. Insa nu toti producatorii pun la dispozitie asemenea update-uri. Iar ca sa modifici asa ceva trebuie cunostinte serioase. Nu este la indemina oricui.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 7:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

fs6870 a scris:
Se poate daca se modifica firmware-ul player-ului. Adica softul care-l controleaza. Insa nu toti producatorii pun la dispozitie asemenea update-uri. Iar ca sa modifici asa ceva trebuie cunostinte serioase. Nu este la indemina oricui.



de cunostiinte nu duc lipsa...in sensul ca am pe cine sa pun sa faca asta...practic firmware-ul acesta de care zici...pot sa-l gasesc pe "goagal" si sa-i dau un simplu dld???sau aberez la partea a 2-a?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 8:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca imi poate da cineva niste linkuri de unde pot dld asemenea updateuri as aprecia..eu caut dar nu gasesc.

cum am zis am om care sa poata sa faca asa ceva.


multumesc anticipat!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danb



Conectat la: 10 Feb 2004
Mesaje: 1234
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 9:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu stiu ce crezi ca poti sa modifici la el, cam tot ce se poate face se face de ceva vreme (ex. pt eboda modifica mtz si pt philips rocod) - gen modificari de fonturi, meniuri, imbunatatit subtitrare

Dar sa nu-ti inchipui ca o sa-l faci sa citeasca/decodeze ceva pt ce nu are suport hardware sau ca e simplu sa te uiti la dezasamblarea firmware-ului si sa-ti dai seama ce se intimpla pe acolo
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 9:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

danb a scris:
Nu stiu ce crezi ca poti sa modifici la el, cam tot ce se poate face se face de ceva vreme (ex. pt eboda modifica mtz si pt philips rocod) - gen modificari de fonturi, meniuri, imbunatatit subtitrare

Dar sa nu-ti inchipui ca o sa-l faci sa citeasca/decodeze ceva pt ce nu are suport hardware sau ca e simplu sa te uiti la dezasamblarea firmware-ului si sa-ti dai seama ce se intimpla pe acolo



de exp dvd-ul meu nu citeste poze..cu toate ca pe prospect zice ca citeste.as vrea sa-i fac acest update cu speranta ca poate il deblochez sa citeasca si poze.

vreo sugestie?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danb



Conectat la: 10 Feb 2004
Mesaje: 1234
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Dec 18, 2010 12:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vezi daca se specifica ce format. De obicei jpg-uri si posibil doar de pe cd.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community