FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Unora le place ...

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 12:08 am    Titlul subiectului: Unora le place ... Raspunde cu citat (quote)

muzica aș spune eu.

Mike Godoroja încă se chinuie cu ceva emisiuni la TV.

Ca să torn gaz pe foc, el este adeptul plăcilor. Nu l-am mai văzut de vreo 10 ani, dar nu cred că s-a schimbat între timp.

Acum este o cântare live la TVR2. Despre calitate n-am cum să-mi dau seama și la noi nu există înregistrări ale emisiunilor de acest fel. Au fost multe astfel de cântări și din păcate ele dispar la sfârșitul emisiunii.

_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 12:08 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
mariusantonio



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 70
Locatie: Galati

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 12:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

emisiunea are ceva vechime ,impreuna cu Florian Lungu,cred ca fac treaba buna.i-am urmarit de cateva ori,( inclusiv acum ceva ani ,in aceeasi formatie).mie imi plac.
_________________
Luxman L , Marantz PM, Denon DCD , Sony CDP, Supra , Wharfedale .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 1:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da. Oare ar fi chiar extrem de greu să înregistreze? Am și eu idee despre ce presupune și nu cred că ar fi chiar o problemă. Mai greu poate cu piața. Păcat. Unele interpretări sunt inedite și unice.
_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
atlantic3009



Conectat la: 20 Mar 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Dec 21, 2010 11:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da sunt unele inregistrari de exceptie in respectiva emisiune, de exemplu o parte din piesele cantate de Aura Urziceanu cu Duke Ellington Orchestra in concertul de anul asta la sala palatului...
Nu am apucat sa inregistrez emisiunea respectiva, a reusit cineva?
(am fost la concertul respectiv dar mi-ar place sa ascult si o inregistrare)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Dec 22, 2010 11:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

atlantic3009 a scris:
Da sunt unele inregistrari de exceptie in respectiva emisiune, de exemplu o parte din piesele cantate de Aura Urziceanu cu Duke Ellington Orchestra in concertul de anul asta la sala palatului...
Nu am apucat sa inregistrez emisiunea respectiva, a reusit cineva?
(am fost la concertul respectiv dar mi-ar place sa ascult si o inregistrare)

Daca te-ai purtat frumos tot anul...s-ar putea sa-ti aduca Mosul o copie...si nu emisiunea respectiva, ci intreg concertul...detalii pe MP.

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community