FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Merita EDIFIER S550 banii?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Crist



Conectat la: 13 Noi 2008
Mesaje: 35

MesajTrimis: Lun Dec 13, 2010 3:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mersi am modificat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Dec 13, 2010 3:59 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
pcmarius



Conectat la: 23 Dec 2010
Mesaje: 2
Locatie: BV

MesajTrimis: Joi Dec 23, 2010 4:41 am    Titlul subiectului: sateliti Raspunde cu citat (quote)

SAlutare la toti. Detin un sistem Logitech Z-5500 si bineinteles nu sunt prea multumit de sunet chiar si in filme DTS & dD . Mai am prin ograda un sistem genius modelul cu sateliti din lemn pe 2 cai [/url] http://www.magic-ro.com/poze_incarcate_de_clienti/124932239028281-34106-500_500.jpg [url] . Acum ce m-am gandit eu, sa folosesc satelitii din fata + centrul de la genius + schimbat toate difurile de bas/medii si tweeterele cu ceva calitate pe 6-8 ohmi. Aceasta varianta ar putea fi destul de costisitoare si scumpa deoarece cand iei gata facute boxele poti iesi mai ieftin. Adica as avea alternative cu 500 lei sa iau vardus vr-100 sau vr-50 [/url] http://acustik.ro/produse/vardus%20vr-100lrg.jpg [url] ca sunt mai mici apoi ma bag si la centru ori magnat monitor 110 la 320 lei putin mai slabute.

Bineinteles prima modare va fi facuta la ampplif audio schimband condensatorii de linie si de putere ( su'cho de 10000uf @ 50 v cu Nichicon/Elna/Panasonic GOld de 15000uf @63 v ) pt un sunet mai infundat pt un woofer.

Ce parere aveti? merita schimbarea difurilor din genius? sau sunt proaste si cutiile Smile .

Precizez ca sursa de film/sunet vine digitala pe cablu optic dintr-un mp HD.[url][/url]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalin_bm



Conectat la: 18 Ian 2007
Mesaje: 492
Locatie: BR

MesajTrimis: Joi Dec 23, 2010 10:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Adica inteleg ca vrei sa faci din cacat bici si sa si pocneasca ?

Mai sapa
Uite o sapatura buna
http://power-zone.ro/magazin/category.php?id_category=14


Succes

_________________
Oricat de mica ne este leafa, noi tot putem munci mai putin decat ne platesc ei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
pcmarius



Conectat la: 23 Dec 2010
Mesaje: 2
Locatie: BV

MesajTrimis: Vin Dec 24, 2010 12:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pffff ce preturi . Shocked ,, inainte sa iau logitecurile ma uitam dupa recievere dar sub 1200 lei nou nu gaseam + boxele tot pe acolo si m-am lasat pagubas , am mers pe Z5500.
Deci ideea ar fi urmatoarea.... iau pe rand niste sateliti calumea (Magnat sau W Vardus s-50/ v-100) in final vand logitecu si iau un reciever dar pana atunci ma multumesc cu logitechu ca "reciever" ; oricum ma uit la filme deobicei seara dupa ora 22 , deci mare sfaraiala nu este. Atit ca sateliti actuali nu au inalte deloc si parca nu e complet sunetul. Muzica ascult mai mult in masina pe un sistem bunicel de la Audi.

In trecut am avut un amplif 2x100 Technics + FM stiu ce poate un reciever dar parca e prea tare pt o camera de apartament .

Ca recomandari ce spuneti? merita sa iau Wharfedale ? merita diferenta de bani fata de Magnat? cel mai ieftin centru de la magnat costa 280 lei iar Wharfedale 460 lei Sad http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSA_YvJG4AbKuV6ZZnpNzHBQQ9BQ1Z77nh0Ln0mgvhugO9OYKPA cei drept sunt mai frumoase decat magnat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 24, 2010 7:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pcmarius a scris:
In trecut am avut un amplif 2x100 Technics + FM stiu ce poate un reciever dar parca e prea tare pt o camera de apartament .



Nimic nu e prea mult sau tare cum spui tu cand e vorba de audio.Ia-ti tu puteri mai mari ca o sa ai ce face cu ele.

_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Justitiarul



Conectat la: 05 Iun 2010
Mesaje: 17
Locatie: Galati

MesajTrimis: Sam Dec 25, 2010 12:25 am    Titlul subiectului: Re: sateliti Raspunde cu citat (quote)

pcmarius a scris:
Detin un sistem Logitech Z-5500 si bineinteles nu sunt prea multumit de sunet chiar si in filme DTS & dD . Mai am prin ograda un sistem genius modelul cu sateliti din lemn pe 2 cai [/url] http://www.magic-ro.com/poze_incarcate_de_clienti/124932239028281-34106-500_500.jpg [url] . Acum ce m-am gandit eu, sa folosesc satelitii din fata + centrul de la genius + schimbat toate difurile de bas/medii si tweeterele cu ceva calitate pe 6-8 ohmi.

Vinde sistemele pe care le ai si cumpara la sh un receiver 5.1 plus boxe, iti va fi mult mai bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
petru2ioan



Conectat la: 11 Feb 2010
Mesaje: 165
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 25, 2010 12:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

chestia e ca intr-un fel cu cat mai tare cu atat mai bine...E foarte placut sa asculti pe un sistem cu adevarat puternic, pentru ca il folosesti la capacitate mica-medie si se simte puterea, mult mai mult decat la logitech.

maxim=tipat
puternic dar folosit 1/3 capacitate=sunet ft placut

S-apoi...cine mai stie cand vrei s-o faci lata Smile)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community