FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Media center (player hardware cu iesire USB si HDD extern)?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
calind



Conectat la: 23 Mar 2009
Mesaje: 59
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Ian 06, 2011 12:16 am    Titlul subiectului: Media center (player hardware cu iesire USB si HDD extern)? Raspunde cu citat (quote)

avind in vedere ca mi-am luat un DAC USB bun (incomparabil cu CD playerul meu, asa tunat cum o fi el) si cum acesta (CD-ul) da semne ca are laserul pe moarte, ma gindeam sa cumpar un media center/player sau cum se-o fi numind. cerinte:
- sa suporte HDD extern (USB) ca sa-i pot pune un "animal" de 2T si sa nu-mi mai bat capul cu CD-uri/DVD-uri
- sa aiba iesire USB si sa suporte USB audio (pt. DAC, evident)
- sa aiba o interfata cu utilizatorul ok (LCD cu touch screen banuiesc ca se foloseste) ca sa nu-mi treaca cheful de muzica pina selectez ce vreau

evident ca se preteaza si un laptop slabut la mina a doua dar ma gindeam la ceva silentios, eventual fara cooler.

recomandari?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Ian 06, 2011 12:16 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 06, 2011 12:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu am auzit de vreun player de genul asta sa aiba iesire audio pe USB, de obicei au iesire digitala RCA si/sau optica si de acolo se poate folosi un DAC. O solutie ar fi un mini-laptop/net-top cu atom si ssd, perfect silentios, niciun element in miscare.
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community