FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
CD-PLAYER Kenwood - depanare

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
griGo_s



Conectat la: 18 Mai 2010
Mesaje: 2
Locatie: Sfantu Gheorghe

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 4:58 pm    Titlul subiectului: CD-PLAYER Kenwood - depanare Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua, sunt posesorul unui cd-payer Kenwood DP-M6060, care din pacate este stricat. Sta prin casa in starea asta de cativa ani, acum, citind pe aici m-am hotarat sa-l repar.
Eu cred ca, capul laser este stricat; acum intrebarea mea este daca se poate repara si de niste electronisti mai nepriceputi(personal nu am incredere in mesterii din orasul meu). Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 4:58 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Perpetual Burn



Conectat la: 01 Oct 2007
Mesaje: 229
Locatie: Tg-Mures

MesajTrimis: Lun Dec 06, 2010 4:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Inainte de service poti incerca:

- sa cureti lentila, daca nu ai facut pana acum. Iei un betisor de ureche sau carpa de sters ochelari, alcool izopropilic(unii nu recomanda) sau solutie pt. lentilele de contact eventual apa si cureti usor lentila (fara a apasa prea
tare). Dupa asta stergi pana se usuca si sufli cu aer in aceasi timp pt.a elimina ramasitele de carpa sau vata de pe suprafata lentilei.

- sa ungi mecanica, axul pe care se deplaseaza blocul optic, rotite etc.
cu ulei pt mecanica fina(eu folosesc pt. dozare precisa seringa cu ac subtire) sau exista vaselina speciala siliconica si cu teflon care nu se usuca)

- sa te uiti putin la mufele de legatura. Pot aparea probleme de contact.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
leevyou



Conectat la: 04 Oct 2009
Mesaje: 111
Locatie: Schaesburg MS

MesajTrimis: Lun Dec 06, 2010 4:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ansamblul cap laser se schimba cu totul. Trebuie sa vezi ce tip/model este si sa cauti unul nou original/compatibil pe la Vitacom/Telezimex. Instalarea, de obicei, nu este foarte complicata. Succes!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
griGo_s



Conectat la: 18 Mai 2010
Mesaje: 2
Locatie: Sfantu Gheorghe

MesajTrimis: Lun Dec 06, 2010 7:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dupa ce am sters lentila putin mai atent si a inceput "sa ia cd-ul", dar cu dificultate. Insa dupa ce schimb melodia se termina distractia.
Bun si pontul cu codul de pe unitatea laser, imi voi comanda unu.
Multumesc de raspunsuri.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fluffy38



Conectat la: 04 Iun 2006
Mesaje: 789
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Lun Dec 06, 2010 8:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

griGo_s a scris:
Dupa ce am sters lentila putin mai atent si a inceput "sa ia cd-ul", dar cu dificultate. Insa dupa ce schimb melodia se termina distractia.
Bun si pontul cu codul de pe unitatea laser, imi voi comanda unu.
Multumesc de raspunsuri.


Inainte de a comanda alt bloc optic,vezi ca langa laser exista un semireglabil...daca si asa e pe duca laserul,mai profita cateva luni de el.
Misca usor spre stanga sau dreapta(dupa caz) si o sa citeasca ca nou...insa nu stiu cat timp. Macar pentru experienta poti incerca. Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
andreitentean



Conectat la: 15 Mar 2010
Mesaje: 87
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 06, 2011 6:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

doru , bucuresti, f f multa experienta cu Kenwood.
0722366229

_________________
andrei@skn-tuning.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community