FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Recomandare videoproiector FullHD

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 02, 2008 8:03 pm    Titlul subiectului: Recomandare videoproiector FullHD Raspunde cu citat (quote)

Salutare. Sunt in incurcatura. Vreau sa cumpar un video-proiector Full-HD care sa aiba o diagonala foarte mare a imaginii cu o distanta de proiectie de pana in 5 m.
Ma poate ajuta cineva cu un sfat ? Multumesc.

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Oct 02, 2008 8:03 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 08, 2008 8:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu poate nimeni sa dea o recomandare ?
_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
apanoiu



Conectat la: 17 Feb 2004
Mesaje: 483
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 09, 2008 6:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu daca ar fi sa imi iau PJ FullHd as cumpara Benq W5000 sau Optoma HD80
Daca vrei diagonala mare trebuie sa iti iei un proiector luminos. Majoritatea proiectoarelor HT au sub 500lumeni.
Trebuie luata in calcul si variatia luminozitatii pe cursul vietii unui proiector.
Viata lampii este calculata ca ore de functionare pana cand luminozitatea ajunge la 1/2 !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
R



Conectat la: 29 Noi 2006
Mesaje: 30
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 09, 2008 6:40 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pana de curand si eu credeam ca nu exista diagonala mare... In 5 metri ajungi pana la ~265 cm diagonala. O sa ai senzatia de primul rand la multiplex.
Best buy cred ca este in acest moment Optoma HD80 (2500 USD). Optoma HD81 (4000 USD) merita luat in calcul daca ai ceva buget. Vezi ca au pe home page un distance calculator.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
tyv86



Conectat la: 06 Ian 2011
Mesaje: 1

MesajTrimis: Joi Ian 06, 2011 2:30 pm    Titlul subiectului: Proiectoarele CSIO green slim sunt cele mai potrivite Raspunde cu citat (quote)

Au aparut in Romania pe la sfarsitul lunii noiembrie si surclaseaza cam tot ce exista acum pe piata.

Lampa dureaza 20.000 de ore...de fapt nu e o lampa e o sursa de lumina hibrid formata din LED si LASER.

Cantareste doar 2.3 kg,

E mai mic decat un laptop,

luminozitate f mare 3000 de lumeni

HD ready

mai multe detalii pe http://casio.magicview.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community