FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Sfat achizitie subwoofer

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
rares.sasu



Conectat la: 22 Ian 2011
Mesaje: 2
Locatie: roman

MesajTrimis: Sam Ian 22, 2011 12:39 am    Titlul subiectului: Sfat achizitie subwoofer Raspunde cu citat (quote)

As dori si eu un subwoofer de calitate pentru sistemul meu format din receiver onkyo 507 si boxe mission m34i. As vrea sa fie bun si pentru muzica dar si pentru filme. M-am orientat la cateva si astept sfaturi:
Epos M SUB
B&w 610
PRO 55 MkI
bk XLS200 MK2
Ma RXW12
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Ian 22, 2011 12:39 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Ian 24, 2011 10:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sistemul meu este format din Mission M34i , onkyo 5008 si ca subwoofer MJ Acoustics Pro55 MKII.
Am ales acest sub dupa vreo 2 luni de cautari....si am ramas pe acest sub.
Am studiat toate discutiile si din afara, este foarte ok si pe muzica, mai ales ca este close box .
Este drept ca nu prea ai unde sa-l asculti inainte ca nu se prea gaseste la noi, doar.......daca dai o fuga la mine sa faci o auditie.
Cel mai ideal ar fi sa le asculti pe cele enumerate de tine, dar nu cred ca ai posibilitatea sa le asculti in aceleasi conditii....

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luk234



Conectat la: 21 Oct 2009
Mesaje: 131
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 24, 2011 3:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru ca nu-ti da nimeni subwoofer sa-l asculti in sistemul tau am ales calea autoeliminarii, cea mai costisitoare si paguboasa. Asadar am schimbat de-a lungul anilor fel de fel de sub-uri. De la 8" la 18" , inchise sau bassreflex, front si downfire. Cu fel de fel de membrane si suspensii.
In opinia mea, pentru casa, muzica si film am concluzionat ca cel mai bine este 12", bass reflex, frontfire, hirtie si suspensie cauciuc. Aici am gasit compromisul. Deasupra si sub 12" nu le poti avea in mod rezonabil pe toate, si precizie, rapiditate insa si adincime si corp. Nu pretind sa fie luata drept axioma concluzia mea , poate cel mult pertinenta, rod al trecerii prin casa a peste 15 subwoofere.
Bafta la achizitie desi nu cred, sigur al doilea sub va fi mai bun ca primul dar mai prost ca al treilea Twisted Evil
Lucian
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
rares.sasu



Conectat la: 22 Ian 2011
Mesaje: 2
Locatie: roman

MesajTrimis: Lun Ian 24, 2011 5:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pana la urma am optat pentru wooferul de la mj acoustics. Toti mi-au spus ca nu voi fi dezamagit. Multumesc pentru sfaturi!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community