FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Onkyo TX-SR 308 & JBL SCS 200.5

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cristi_f



Conectat la: 26 Ian 2011
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mie Ian 26, 2011 8:40 pm    Titlul subiectului: Onkyo TX-SR 308 & JBL SCS 200.5 Raspunde cu citat (quote)

Salutare tuturor, sunt nou pe acest forum. Vreau sa-mi iau un sistem 5.1 pentru filme in primul rand si binenteles muzica pe care sa-l conectez la pc pe o placa de sunet Creative Sound Blaster Audigy SE. La inceput am vrut sa iau un z5500 dar dupa ce l-am vazut prin magazine si am citit cateva pareri mi-am dat seama ca no sa ma satisfaca, apoi EDIFIER S550 care la 1800 ron are doar 1 an garantie si daca mai pun putin pot sa iau ceva mult mai ok. Dupa alte cautari m-am decis sa iau un receiver av si boxe pasive 5.1 dar as vrea sa ma incadrez in 2000 lei +- 5%.
Din ce am vazut m-am gandit la urmatoarele:

-Receiver Onkyo TX-SR 308 si boxe JBL SCS 200.5
-Receiver Yamaha RX-V367 si boxe JBL SCS 178
-Receiver Harman Kardon AVR 142 boxe JBL SCS 200.5.
Receiveru l-am vazut in Ungaria(sunt din Timisoara si pot sa ajung in 1.5 ore la Szeged)
http://www.mediamarkt.hu/mcs/special/promotions,34352,Szekesfehervar_1053037.html

Am ales doar aceste boxe pentru ca atata imi permite bugetu si SCS 200.5 le-am vazut si ascultat in mediamarkt legate la AVR 142 pareau ok dar nu am avut timp sa fac o comparatie cu altul.
Ideal pentru mine ar fi JBL SCS 178 pentru ca sunt din lemn si Onkyo TX-SR 308 pentru ce stie, dar ce ziceti daca boxele sunt pe 4 ohmi si receiveru intre 6-16 in afara de faptu ca va suprasolicita receiveru ar mai fi si alte probleme, daca ma limitez sa nu trec de 50% la volum nu ar merge?
Si mai o nelamurire daca vin cu hdmi din placa video ati hd 4870 si sa iau sunetu din ea ar merge mai bine(ma refer la calitatea sunetului)?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Ian 26, 2011 8:40 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community