FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Fani Pioneer vintage,fuga la Bologna
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
florinfloreanu



Conectat la: 06 Aug 2007
Mesaje: 165
Locatie: slobozia, ialomita

MesajTrimis: Joi Ian 27, 2011 5:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sunteti pe extreme amandoi: unul exemplifica cu licitatii care nu s-au terminat (intr-adevar, sumele oferite cresc mult in ultimile minute), celalalt cu licitatii instant la care nu participa nimeni (evident din cauza pretului mare). adevarul (si preturile) e undeva pe la mijloc.
_________________
xxx
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Ian 27, 2011 5:57 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
ucenicu'



Conectat la: 04 Apr 2007
Mesaje: 43
Locatie: BUCURESTI

MesajTrimis: Joi Ian 27, 2011 11:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

florinfloreanu a scris:
sunteti pe extreme amandoi: unul exemplifica cu licitatii care nu s-au terminat (intr-adevar, sumele oferite cresc mult in ultimile minute), celalalt cu licitatii instant la care nu participa nimeni (evident din cauza pretului mare). adevarul (si preturile) e undeva pe la mijloc.


Scuza-ma,insa gresesti.Eu am pus un link (exemplu concret) cu un rack Pioneer vintage care nu s-a vandut la 900 de euro.Mi (ni) s-a cerut sa reconsider(am) realitatea,deoarece linia respectiva nu continea Pioneer SPEC 1 si SPEC 2.Am pus un link de pe ebay (Belgia,deci nu taxe,nu TVA),unde omul cerea 3100 de euro pe un rack ce continea SPEC 1 si SPEC 4(1977) [model mai nou si,teoretic,superior lui SPEC 2(1975) - au oricum aceleasi dimensiuni si aceiasi greutate].Culmea e ca pretul nu este batut in cuie,omul accepta si propuneri.Sunt convins ca rack-ul respectiv poate fi luat la cel mult 2500 de euro,suma care nu inseamna nicidecum jumatate din cei 7500 euro ceruti pe okazii.ro.Nici macar cei 3100 euro,pret propus de belgian,nu inseamna jumatate.Deci exemplele mele sunt concrete.Sfatul meu?Nici nu stiti cat e de simplu sa cumparati de pe ebay!Intradevar,unele "scule" sunt mai ieftine in Romania,daca vorbim de "trancote".Insa cele vintage,de calitate,cel mai adesea le gasim cel putin la pret dublu in Romania.

_________________
mereu mai ramane ceva de invatat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community