FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Schimburi de experienta, sau vizite intre forumisti
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Valdi



Conectat la: 22 Ian 2008
Mesaje: 156
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2011 4:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce caterinca Very Happy
_________________
Si iar s-a facut vineri ! !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Feb 04, 2011 4:45 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 11, 2011 1:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

catalinmetal a scris:
hmm, acum ne este "bagat pe gat" cineva care nu are user pe forum, dar are scule numai de la Iura, asa ca, de ce sa nu i se faca omului reclama, nu?

Marian, de verticalitatea ta, din pacate, m-am lamurit... am facut eforturi sa ignor multe chestii, din pacate, tu esti deja axat pe o directie, nu o mai da la mijloc, asa ca...

e.v.o. sincer, din partea ta, m-as astepta la mai multa retinere cand mi te adresezi. varsta nu iti da dreptul sa ma judeci sau sa imi faci recomandari in domeniul audio!

in rest, acel sistem poate sa cante dumnezeieste, putin imi pasa!
nu sunt nici obligat, si nici chef nu am sa vizitez oameni cu care nu am nici in clin nici in maneca, nu ne cunoastem, nu este forumist etc... mai ales cu recomandari in stilul asta... (de necatalogat).

ceea ce vreti voi este RECLAMA. indiferent ca scriu de bine sau de rau, se vorbeste despre acel sistem si e suficient!

"dragilor", topicul este "schimburi de experienta sau vizite - inchidem paranteza rotunda pt domnul critic literar nicumur - intre FORUMISTI"...

una e sa mentionam in treacat un setup deosebit care ne-a impresionat, alta este sa incepem sa facem lobby in stilul sufocant (ca sa fiu elegant si sa nu zic altfel) la un setup deloc ieftin! si asta la topicul DEDICAT forumistilor!

daca nu eram "interpelat" atat de direct si insistent de dpt marketing al ofirma, tot mai numeros si mai agresiv de la o vreme, treceam cu vederea. asa, in stilul asta, nu.

si va rog, NU MAI POLUATI topicurile, incercati sa scrieti la subiect. in acest fel incercam sa respectam pe deschizatorul de thread si pe ceilalti useri.


Catalin, o prietenie se distruge mult mai usor decat se cladeste.
Daca aceasta este parerea ta, despre mine (dupa ce ne-am bucurat de vizita de acum 2 saptamani), nu mai am nimic de adaugat.

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 11, 2011 1:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

[quote="e.v.o."]
catalinmetal a scris:
e.v.o. sincer, din partea ta, m-as astepta la mai multa retinere cand mi te adresezi. varsta nu iti da dreptul sa ma judeci sau sa imi faci recomandari in domeniul audio!

quote]

Cataline , nu crezi ca e tocmai invers?


nu prea! si sunt f sigur de asta!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 11, 2011 1:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am incercat sa povestesc colegilor de forum despre un sistem care m-a impresionat. Nu am ascultat pana acum un asa sunet. Sistemul lui GM il consider unul de referinta datorita sunetului. Ca sculele, boxele au fost cumparate de la un anumit furnizor nu a contat pentru mine. Am fost acuzat ca fac reclama mascat, ca mint, etc., etc. Total fals.
Am vrut sa constientizam cat de important este utilizarea unui rack adevarat audiofil. Nu s-a inteles si a inceput un razboi inutil.
Nu inteleg de ce nu putem discuta relaxat fara sa avem in subconstient dealerii care vand scule.
Noi suntem cumparatori nu facem parte din echipa de marketing !
Oare tot asa se discuta si pe forumurile de afara ?

Cer scuze, pe aceasta cale, lui Gigi pentru tot scandalul, inutil si nefolositor de aici !

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
doru2004



Conectat la: 30 Mar 2004
Mesaje: 415
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 11, 2011 4:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mariane, tu nu te mai maturizezi? Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 11, 2011 5:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

doru2004 a scris:
Mariane, tu nu te mai maturizezi? Laughing


Poti fi mai explicit ? Cool

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
doru2004



Conectat la: 30 Mar 2004
Mesaje: 415
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 11, 2011 5:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa incerc:
Ai deja ceva vreme de cand "tocesti" si tu tastatura pe aici, asa ca ar cam fi fost timpul sa prevezi anumite atitudini, reactii si replici, sa te astepti la ele, sa nu te mai miri si sa-ti pui intrebari inutile (vezi postul tau de mai sus), sa privesti lucrurile cu mai multa detasare, sa pui mai putin la inima, etc....
Sper ca nu te-a deranjat intrebarea mea (care mai degraba era retorica), de aia am pus si o iconita zambareata, sa nu te superi... Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 11, 2011 5:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

doru2004 a scris:
Sa incerc:
Ai deja ceva vreme de cand "tocesti" si tu tastatura pe aici, asa ca ar cam fi fost timpul sa prevezi anumite atitudini, reactii si replici, sa te astepti la ele, sa nu te mai miri si sa-ti pui intrebari inutile (vezi postul tau de mai sus), sa privesti lucrurile cu mai multa detasare, sa pui mai putin la inima, etc....
Sper ca nu te-a deranjat intrebarea mea (care mai degraba era retorica), de aia am pus si o iconita zambareata, sa nu te superi... Smile


Stai linistit Doru. Am inteles perfect !
Nu pot sa inteleg de ce o buna parte din posturile unor colegi au un scop unic, si anume: inocularea in mod subliminal a unor directii, marci, dealeri.

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
doru2004



Conectat la: 30 Mar 2004
Mesaje: 415
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 11, 2011 5:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Probabil ca raspunsul la "neintelegerile" tale se gaseste, in esenta, in raspunsul la una din intrebarile pe care le-ai adresat mai sus, care, cred, ar trebui putin reformulata " De ce pe forumurile de afara se discuta altfel?" (fiindca e clar ca se discuta altfel, cu unele exceptii care probabil exista si pe acolo).
Iar raspunsul, dupa parerea mea, ar fi simplu: fiindca pe acolo lumea e ceva mai civilizata, avand niste ani (secole) buni inaintea noastra la acest capitol.
Facand o analogie putin fortata, ar fi putea fi cam acelasi raspuns ca la intrebarea "de ce pe sosele de afara se circula altfel decat la noi si nu apare la tot pasul cate un smecher care sa-ti taie calea?" Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 11, 2011 6:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

doru2004 a scris:
Probabil ca raspunsul la "neintelegerile" tale se gaseste, in esenta, in raspunsul la una din intrebarile pe care le-ai adresat mai sus, care, cred, ar trebui putin reformulata " De ce pe forumurile de afara se discuta altfel?" (fiindca e clar ca se discuta altfel, cu unele exceptii care probabil exista si pe acolo).
Iar raspunsul, dupa parerea mea, ar fi simplu: fiindca pe acolo lumea e ceva mai civilizata, avand niste ani (secole) buni inaintea noastra la acest capitol.
Facand o analogie putin fortata, ar fi putea fi cam acelasi raspuns ca la intrebarea "de ce pe sosele de afara se circula altfel decat la noi si nu apare la tot pasul cate un smecher care sa-ti taie calea?" Smile


Lipsa de civilizatie, de cultura ne urmareste peste tot. Nu vom scapa prea curand de aceasta "zestre".
Imi este greu sa accept faptul ca pe forum oameni normali in viata reala se transforma in "altceva". Si pentru ce toate aceste ?

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 11, 2011 6:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MarianS a scris:
Si pentru ce toate aceste ?

Cum, pentru ce? Pentru ca sculele mele sunt mai tari decat ale tale. Laughing Si au costat si mai putin ROFL
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 11, 2011 6:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alexx a scris:
MarianS a scris:
Si pentru ce toate aceste ?

Cum, pentru ce? Pentru ca sculele mele sunt mai tari decat ale tale. Laughing Si au costat si mai putin ROFL


Curat murdar, coane,...., Alexx ! Razz

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 11, 2011 7:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alexx a scris:
Cum, pentru ce? Pentru ca sculele mele sunt mai tari decat ale tale. Laughing Si au costat si mai putin ROFL


Wrong answer !

Raspunsul corect este urmatorul:

Pentru ca sculele mele sunt mai tari si sunt alta marca.

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
e.v.o.



Conectat la: 21 Oct 2006
Mesaje: 124
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 11, 2011 8:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

[quote="catalinmetal"]
e.v.o. a scris:
catalinmetal a scris:
e.v.o. sincer, din partea ta, m-as astepta la mai multa retinere cand mi te adresezi. varsta nu iti da dreptul sa ma judeci sau sa imi faci recomandari in domeniul audio!

quote]

Cataline , nu crezi ca e tocmai invers?


nu prea! si sunt f sigur de asta!


Laughing
Fie cum spui tu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Feb 12, 2011 1:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MarianS a scris:

Wrong answer !

Raspunsul corect este urmatorul:

Pentru ca sculele mele sunt mai tari si sunt alta marca.

Alte marci, ca ale mele-s mai pestrite, am sponsori peste tot Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Pagina 12 din 12

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community