FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Tensiune in banda la Akai GX-4000D

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
leevyou



Conectat la: 04 Oct 2009
Mesaje: 111
Locatie: Schaesburg MS

MesajTrimis: Sam Feb 12, 2011 9:46 pm    Titlul subiectului: Tensiune in banda la Akai GX-4000D Raspunde cu citat (quote)

Va rog sa imi dati o sugestie.
Care ar fi metoda cea mai eficienta de a regla arcurile stea de la 4000d in asa fel incat tensiunea in banda sa fie corecta?

Mentionez ca nu am dispozitivul de masurare a fortei necesar dupa service manual si nici nu asi vrea sa reglez doar pe tehnica "trial & error".

La magul meu am senzatia ca fortele sunt prea mari. Am relaxat arcul pe rola debitoare dar a inceput sa devieza banda, la inceputul ei, pe rola presoare. Intarind arcul problema alunecarii laterale a benzii se rezolva dar am impresia ca strange prea tare banda pe rola.
Deci nu stiu cum sa fac reglajul corect si rapid.
Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Feb 12, 2011 9:46 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community