FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Simaudio MOON
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
FM Acoustics



Conectat la: 20 Apr 2005
Mesaje: 405

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 11:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

catalinmetal a scris:
fie vorba intre noi, ca tot veni vorba, cand o sa asculti tu macar un sfert din cate scule a ascultat razvan la viata lui, mai discutam... pana atunci, vezi mesajul anterior...


Habar n-am ce si cat a ascultat, dar ce folos...
In ce priveste varsta mea (30), imi pare rau ca nu-s un middle-aged cu burta si chelie ca sa am orgoliul mai scazut Rolling Eyes.

Ca sa recapitulam, ca memoria-i scurta; in rest, vrajeala multa...

razvanvrs a scris:
Scena nu se masoara cu ruleta dupa boxe, el este prezent pur si simplu ! Poti spune ca este mare, sau nu ... insa sa ma gandesc sa il caut pe la suruburile din spatele boxelor cam dificil de facut asta !

La mine in acest moment sounstage-ul este desavarsit, absolut impresionant, depaseste cu mult notiunea de stationare ca sa ma exprim asa, sunetul Live a prins contur si este deja ca si componenta a sistemului !

Emotia dezvoltata in momentul auditiei te curpinde pe tine ca auditor alaturi de formatie, nu pot descrie vis-a-vis de pozitia mea unde este pozitionata scena atata timp cat ea ma cuprinde din toate partiile !

Inteleg prin stationare faptul ca la o auditie esti constient ca sunetul vine din boxele asezate in fata ta, audiezi practic un sistem stereo, lucrurile se schimba atata vreme cat deja scena este uriasa si iti creaza sentimentul ca esti pe scena efectiv.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 11:42 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 5:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

as fi jurat ca mai mult de 22-23 nu ai... oricum, nu are nici o legatura chestia asta cu forumul.

repet, berbeceste nu pricepi ca ai fost luat in balon!
dar nici nu mai ma obosesc...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vizitator



Conectat la: 29 Apr 2008
Mesaje: 818
Locatie: focsani

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 9:01 pm    Titlul subiectului: sdfs Raspunde cu citat (quote)

Oamenii care o dau in glume in discutii serioase, sau care se fac ca ploua , o fac pt a masca ceva (interese, incomperenta, etc). Rolling Eyes Faptul ca recidiveaza anuleaza argumentul " am facut o gluma da am uitat sa precizez" (vezi recidiva lui razvanas de la sectiunea HT fata de mediaplayerul total, pt care a copiat o pagina de functii de top dar care a fost desfiintat ca sunet la un test blind de un dvd player la un sfert de pret)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Feb 03, 2011 12:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vizitator Nu stiu cine a dat acest verdict cu desfintarea acelui mediaplyer, tu te pomenesti ? De cand te ocupi de review-uri oare ? Nu stiam asta, scuze, am vazut eu cate ceva pe forumurile de pe afara un user din focsani, probabil esti tu, bafta multa in continuare !

FM Acoustics Esti cumva Catalin Botezatu si eu nu stiu ? Nu am pretentia sa particip vreodata Mister World , daca ai cumva informatia asta te asigur ca este falsa ... Cat legat de cealalta afirmatie a ta legata de credibilitate nu incerc sa te conving pe tine sau pe altcineva de ceva anume, nu stau sa imi peird timpul cu chestii de genul asta ... Am alte chestii mai importante de facut, de asta te pot asigura ! Cat despre varsta ta sa-i stapanesti sanatos si la mai multi, cu totii cat traim invatam ...

_________________
Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare.
Anunturi de Publicitate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
FM Acoustics



Conectat la: 20 Apr 2005
Mesaje: 405

MesajTrimis: Joi Feb 03, 2011 9:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

razvanvrs a scris:
Esti cumva Catalin Botezatu si eu nu stiu ? Nu am pretentia sa particip vreodata Mister World , daca ai cumva informatia asta te asigur ca este falsa ...


Te simti vizat de raspunsul meu pt ca....?
Era doar o ironie cu caracter general, n-a fost o aluzie la persoana ta, asa ca poti sta linistit! Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2011 2:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hai sa trecem la subiect...

de ceva vreme, de pe la jumatatea anului trecut, Simaudio au lansat o adevarata ofensiva pe partea de surse si integrate, din seria superioara.

presa internationala de gen este (din ce am vazut pana acum) unanim de acord ca aceste produse sunt la cel mai inalt nivel tehnic si sonor. ma refer aici la noile modele 650D si 750D, ca tot va plac masuratorile unora, se pare ca si la acest capitol sunt la varful varfului (asa reiese din presa).

acestea surse sunt dublate si de ceva amplifcari noi, perechea de integrate 600i si 700i, care alaturi de cele 2 surse, vor sa innoiasca cu un aer fresh si performante si mai bune dubla supernova/i7.

legat de presa, despre 750D aflam ca "it's the first true 32-bit fully asynchronous digital audio player to reach the market".

unele linkuri:

http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/hi-fi-and-audio/cd-players-and-recorders/moon-750d-673709/review

http://hometheaterreview.com/sim-audios-new-12000-moon-750d-dactransport-launched/

http://www.computeraudiophile.com/content/Anyone-done-extended-listening-Simaudio-Moon-750D

http://www.hifinews.co.uk/news/article.asp?a=7600

http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=87995

http://www.ultrahighendforum.com/viewtopic.php?f=199&t=1371
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hifidoc



Conectat la: 13 Noi 2006
Mesaje: 300
Locatie: BV

MesajTrimis: Vin Feb 11, 2011 9:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salutari, lume.
catalin ne prezinta noutatile, eu az ami avut ocazia sa ascult CD-playerul entry de la Simaudio, numit Moon 0.5.
Ptr. mine a fost o noutate sa ascult acest player, avind in vedere faptul ca pina in prezent am testat modelele 1 si 3.3x.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hifidoc



Conectat la: 13 Noi 2006
Mesaje: 300
Locatie: BV

MesajTrimis: Joi Feb 17, 2011 6:05 pm    Titlul subiectului: CD player Moon Raspunde cu citat (quote)

Apropo, am ascultat mai nou acest player intr-un sistem compus din electrostatice Martin Logan Ethos, amplificator Pass INT 30A, cabluri Neotech.
M-am si mirat (la inceput): ce cauta un player din aceasta categorie de pret intr-un sistem in care celalalte componente costa simtitor mai mult?
Dupa ce am ascultat instalatia respectiva vreo 10 minute, mi-a trecut mirarea. Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Pagina 8 din 8

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community