FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
ProAc Tablette
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Joi Mar 17, 2011 12:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Numele meu de ''scena'' este PolyGram si nu poligram.

Multumesc ca-mi lasi ultimul cuvant, dar tot nu mi-ai spus: cati ani ai?

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Mar 17, 2011 12:06 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
kaav



Conectat la: 11 Mai 2008
Mesaje: 569

MesajTrimis: Joi Mar 17, 2011 9:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Topicul asta sigur este despre ProAC? Spalatul rufelor in public nu ar trebui sa existe doar in cadrul emisiunilor ''recreative'' de la tembelizor? De ce se trece prea usor peste faptul ca aici este un mediu virtual, care ca si hartia scrisa suporta ''fizic'' orice este pe ea, dar o intalnire reala inte protagonisti, foarte probabil ca nu....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Joi Mar 17, 2011 1:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Trebuie schimbat titlul topicului in "ProZac, tablete". Ma ofer sa suport tratamentul medicamentos pentru suferintele de memorie, care se manifesta dupa 3 ani de zile.
Continuati, ca-i fain asa... Noi chiar nu observam ca doi insi l-au luat la bocanci pe unul, fara probe.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Joi Mar 17, 2011 1:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Popcorn
_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
CBI



Conectat la: 10 Ian 2007
Mesaje: 427
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Joi Mar 17, 2011 2:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hai ca adi si-a editat mesajul pt ca poate i s-a luat...
father,cu tot respectul pt tine ca persoana si fara sa vreau sa te insult cu ceva sau sa te denigrez cu chestii de pbme de memorie si auz sau altele de genul pt ca stiu ca esti bun prietn cu MP si nu are rost sa ma deranjez
si cei care au facut afaceri stiu cum s-au desfarat treburile,dovezile sunt si exista dar nu am vrut sa mai scriu toate tiganiile pe forum
o ultima interventie si ATAT din partea mea(stiu ca am zis-o de vreo 5 ori,dar daca imi tot dati apa la moara...)
uite argumente
de ce pe topicul cu boxele tale au disparut pozele?
hai sa pun eu poza de la filtrul tau si sa iti explic cum tu ai luat la cateva luni dupa mine difurile,ai cam aceeasi cutie(chiar putin mai ingusta la bafle) si ai acelasi filtru pe sectiunea de joase ca mine


adica 1,5mh cu 0,62ohmi pe aer plus notch pe breakupul de la 3,2khz din catalgoul producatorului,(ala vechi! ca a aparut altul nou acuma,dar ma opresc aici cu asertiunile) format din 16uf + 0,56ohmi + 0,08mh.Iti mai arat inca odata cum iese la mine daca nu ai fost curios.
Cum as putea eu sa cred ce mi-a fost impins la inaintare cand eu am dovezi concrete ,nu doar texte?
daca eu pot dovedi ca tu ce asculti acolo nu e ce crezi si zici ca e lucratura de toti banii aia pe care i-ai muncit cu greu ca sa ai acel produs,ma transform in aducator de calomnii?
Asta ca sa vezi si tu cat de usor poate fi pacalita urechea cu multe texte si de ce nu am aruncat cuvinte cu asa usurinta la adresa altor posesori de astfel de proiecte precum au facut 'stimabilii' colegi ,cu frazele alea cu culoare rosie ,incercand sa ocoleasca si sa suceasca in fav. lor subiectul
Este un forum public,daca eu nu am fost multumit de servicii,am dreptul s a ma manisfest cum vreau! O gogoasa ramane o gogasa si dupa 100 de ani ! nu stiu ce tot o tineti intr-una ca m-am trezit la 3 ani dupa scriptura.Acum am avut ocazia sa fac rost de lucruri concrete,ce e asa greu de inteles.
De ce sa ma duc pe privat sa imi rezolv pbmele si sa camuflez minciuna in continuare,dupa ce am fost si facut cu apa si otet?
Colegii mai recenti care nu cunosc prea bine problema,gen Petru,player4,ei ce parere au acum privind boxele lor dupa ce au fost 'ajutati' pe banii lor? asa am fost si eu,am tinut in mine din bun simt si sa nu isc astfel de reactii pana s-a umplut paharul
Nu o sa mai apara astfel de balacareli pe viitor stati linistiti,daca asta credeti!
Si nici nu incerc sa va conving sau dovedesc ceva anume,cine are ochi sa vada si cap sa gandesca,poate sa traga si singuri concluziile .Nu au nevoie de interpretatori si spalatori de creiere
O zi buna va doresc si la cei care m-ati suportat si la cei care m-ati injurat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Joi Mar 17, 2011 2:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nici eu nu urmaresc sa jignesc pe nimeni. Da' nu era mai normal sa-i spui intai lui Marcel : bah, am o problema ?.
Incintele mele sunt inca la Cluj si nu le iau acasa decat cu teste facute pe sculele mele, cu masuratori, voicing etc. Si cu filtre facute cu piese de top, conform pretului cerut.
Eu nu am ce sa-i reprosez. A fost si el intelegator cu mine. Am inceput proiectul acum doi ani si abia acum il pot finaliza, din motive de Boc, futa-l Isten. Doamne iarta-ma...
Nu zicea nimeni-nimic daca la inceput nu laudai filtrul ala. Orice lucru se poate imbunatati, mai ales in diy. Cu atat mai mult cu cat cutia a fost facuta de tine si au aparut alte variabile. Ce era asa de greu sa vorbiti ? Pune-te in situatia in care cineva da in tine, fara preaviz.
Iar Marcel nu mi-e prieten; nu ne sunam de sarbatori.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
CBI



Conectat la: 10 Ian 2007
Mesaje: 427
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Joi Mar 17, 2011 3:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Father iti doresc multa sanatate si tie pt ca sigur in particular toti suntem oameni si promit ca ma abtin de la absolut orice alta remarca !
Si ai inteles gresit,nu a fost NIMIC facut de mine! le-am primit servite contra cost! eu doar am lipit niste piese pe placa la filtru si am primit 'indicatii'..
Si tu ai facut cateva remarci privind acele boxe,nu uita Wink .Poate o sa alegi calea sa nu te manifesti,atata tot.La altii s-a cam umplut paharul
Dar sunt 'inconsecvent' si nu mai am 'credibilitate' !!!
Iti doresc succes mai departe!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Joi Mar 17, 2011 3:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

CBI a scris:
Father iti doresc multa sanatate si tie pt ca sigur in particular toti suntem oameni si promit ca ma abtin de la absolut orice alta remarca !

Amin.

CBI a scris:
Si tu ai facut cateva remarci privind acele boxe,nu uita Wink

Corect. Dar eu o sa am o scuza : auditia s-a facut pe sculele lui... Twisted Evil
La o a doua auditie, sunetul a fost diferit deoarece a schimbat driverele cu unele din "recolta noua" (ca sa-l citez pe marcopolo) . Setul initial a fost vandut. Am pus diferentele pe seama lipsei rodajului.
De aceea am spus ca voi duce aparatura la Cluj, sa vedem cum suna pe setup-ul meu.

Ce-ar fi sa faceti amandoi un exercitiu de bunacredinta? Tu sa-i trimiti incintele si el sa vada care e problema? Eu zic ca e mai bine sa va intalniti undeva la mijloc...


Later edit:
Setul initial a fost vandut intr-un sistem de incinte, nu ca difuzoare noi. Omul a preferat difuri rodate . Sa nu se inteleaga altceva...


Ultima modificare efectuata de catre FATHER la Joi Mar 17, 2011 3:54 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
CBI



Conectat la: 10 Ian 2007
Mesaje: 427
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Joi Mar 17, 2011 3:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

trebuie sa raspund omului Embarassed ...
este prea tarziu de multa vreme! pt asa ceva
dupa ce le-am slefuit total si relacuit ca ala cu care a venit a fost supt de tot si s-au facut fisuri la imbinarile furnirului,dupa ce am refacut gaurile la lamaje mai finute si alte masti ca alea s-au prapadit,am schimbat mufele inverzite(visaton de 12E buc,nu te gandi la piata mare) si diblurile bagate stramb,alt filtru optimizat cu masuratorile si auditiile la mine si nu cu graficele producatorului,se poate spune ca boxele nu mai sunt proprietatea lui MP ci altele si nu pot sa mai am pretentii de la MP sub nici o forma! Si nici nu am ridicat aceasta pbma.Oricum cum nu am platit taxe,nu am ce sa dovedesc si nu am de ce.Oricum toate miscarile astea s-ar face PE BANII MEI ca la altii timpul costa..
A trecut vremea exercitiului de buna credinta... Rolling Eyes
deja simt ceva nereguli si in spusele tale,dar am promis fara remarci!
Stima
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Joi Mar 17, 2011 3:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu e nimic in neregula. E work in progress...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Pagina 21 din 21

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community