FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Creative Titanium HD alegere OP Amp. Pareri.

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
bmn



Conectat la: 23 Apr 2010
Mesaje: 58
Locatie: HD

MesajTrimis: Mar Mar 22, 2011 7:55 pm    Titlul subiectului: Creative Titanium HD alegere OP Amp. Pareri. Raspunde cu citat (quote)

Buna seara tuturor !

De curand mi-am luat un Titanium HD care pe langa vechiul Prodigy HD2 modat cu LT 1364 suna foarte artificial. As vrea sa stiu daca alti posesori de Titanium HD au testat si alti op ampi si care au fost cele mai potrivite combinatii.
Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Mar 22, 2011 7:55 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
player4



Conectat la: 12 Iul 2008
Mesaje: 167
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Mar Mar 22, 2011 8:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

incearca un ad797...nu cred ca o sa dai gres Laughing
_________________
Mergem inainte, ca inainte era mai bine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bmn



Conectat la: 23 Apr 2010
Mesaje: 58
Locatie: HD

MesajTrimis: Mar Mar 22, 2011 8:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am vazut lucruri bune despre el pe net dar nu am de unde sa iau 2 de test de aceea intreb pe aici daca cineva a schimbat opampii si ce rezultate a avut.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mihailll



Conectat la: 18 Mar 2005
Mesaje: 227
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mar 22, 2011 8:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.head-fi.org/forum/thread/539836/titanium-hd-vs-audiotrak-hd2-review-any-opamp-advice
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
player4



Conectat la: 12 Iul 2008
Mesaje: 167
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Mar Mar 22, 2011 8:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu il folosesc pe o auzentech bravura, pe isirea de casti si sunt mai mult decat multumit de el. de fapt, de cand l-am pus, nici nu am mai simtit nevoia sa mai incerc altceva Cool fata de LME49720 mi-a placut mult la el separatia intre canale dinamica superioare...
_________________
Mergem inainte, ca inainte era mai bine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bmn



Conectat la: 23 Apr 2010
Mesaje: 58
Locatie: HD

MesajTrimis: Mar Mar 22, 2011 8:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mihaill, am citit ce era prin acel topic dar din pacate respectivul asculta muzica pe logitech z3 deci nu stiu cat de corecte sunt impresiile lui.
Pe titanium hd in configuratia standard, nu pot asculta mai mult de 30 min fara sa ma deranjeze la ureche. Are detalii bune dar e foarte artificial sunetul. nu inteleg cum poate primi atatea laude cum ca e super placa de sunet. mentionez ca ascult cu toate "artificiile" pe zero, adica eq-uri si alte balarii si tot zgarie urechea. ad797 ar mai domoli acest lucru ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
player4



Conectat la: 12 Iul 2008
Mesaje: 167
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Mar Mar 22, 2011 8:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ad797, in cazul meu, au un bas mai conturat, mai plin (fara a deveni boomy), mediile (si aici ma refer la voci in special) sunt mai detaliate, iar inaltele mai moi, insa prezente
_________________
Mergem inainte, ca inainte era mai bine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mihailll



Conectat la: 18 Mar 2005
Mesaje: 227
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mar 22, 2011 9:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu as incerca LM4562,nu cred ca poti sa dai gres cu el.
Conteaza si cu ce casti asculti.
Pentru program de ascultare,recomand Foobar (setat pe Asio output) nu winamp sau alte prostii...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bmn



Conectat la: 23 Apr 2010
Mesaje: 58
Locatie: HD

MesajTrimis: Mar Mar 22, 2011 10:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ca program de ascultare am aimp3 setat pe asio.
cred ca am sa pun lt1364 de pe prodigy pe I/V urile de pe titanium HD ( acum fiin jrc ceva acolo )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
bmn



Conectat la: 23 Apr 2010
Mesaje: 58
Locatie: HD

MesajTrimis: Mie Mar 23, 2011 1:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da, deci cu lt1364 puse pe I/V in locul JRC-urilor s-a schimbat destul de mult tonalitatea in bine, s-au mai domolit inaltele, s-au deschis mediile ( in special vocea )...cred ca voi da comanda de 2 ad797 pentru buffere si sper sa fie mai bine ca acum.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
vizitator



Conectat la: 29 Apr 2008
Mesaje: 818
Locatie: focsani

MesajTrimis: Mie Mar 23, 2011 9:31 pm    Titlul subiectului: fsd Raspunde cu citat (quote)

bmn a scris:
nu inteleg cum poate primi atatea laude cum ca e super placa de sunet.


Faptul ca sunt majoritatea cei ce o lauda, inseamna ca ei au dreptate ? Laughing Rolling Eyes Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bmn



Conectat la: 23 Apr 2010
Mesaje: 58
Locatie: HD

MesajTrimis: Mie Mar 23, 2011 11:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cred ca era retorica intrebarea, nu ? ca de altfel raspunsul il stim toti de ce creative are de obicei aplaudaci.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
bmn



Conectat la: 23 Apr 2010
Mesaje: 58
Locatie: HD

MesajTrimis: Mar Mar 29, 2011 2:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A mai incercat si altcineva alte variante de op-ampi pe titanium hd. Eu cu ce am incercat ( lt1364, opa2134 ) suna strident si foarte departe de cum ar trebui sa sune. Alte idei ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community