FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
amplificatoare vintage

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
florinmacri



Conectat la: 18 Mar 2009
Mesaje: 68
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Lun Mar 28, 2011 9:13 pm    Titlul subiectului: amplificatoare vintage Raspunde cu citat (quote)

Va salut!
Am in observatie 2 amplificatoare vintage si anume Sansui Au-717 si Pioneer SA-9500. Sunt colegi forumisti care detin asa ceva?
Sansui chiar aici pe forum este cotat la 450 de euro iar Pioneer il are un cunoscut la 250 E. Pioneer-ul l-am ascultat avand ca sursa un cd player Revox si boxe JBL iar in momentul cand am vrut sa-l ascult si pe pick-up ( un Pioneer Pl-570) a aparut un zgomot ( brum) in boxe la comutarea selectorului.
Va rog cateva pareri despre aceste amplif-uri.
Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Mar 28, 2011 9:13 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
DMX



Conectat la: 22 Apr 2010
Mesaje: 138

MesajTrimis: Joi Mar 31, 2011 8:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu stiu cum suna sansui-ul , insa pioneer din seria blue am avut cateva bucati si pot sa iti spun ca suna demential pe bass , pentru muzica moderna il recomand cu toata increderea .......dupa cum arata sansui-ul , pare foarte bine construit , oricum este facut pe vremea cand se lucra calitate asa ca nu cred ca te va dezamagi .....insa eu tot pioneer-ul l-as alege .......tine cont si ca aparatele vintage pot pune probleme cu condensatorii , chiar daca sunt japan
_________________
PUBLIC ENEMY
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Mar 31, 2011 9:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pioneer
_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community