FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
recomandare boxe "fine" pentru marantz pm15s2
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
catalin24ro



Conectat la: 06 Noi 2010
Mesaje: 31
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 31, 2011 11:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu vreau nimic "strident" vreau finete, detaliu dat de mai multa inalta ca medie am, instrumente cat mai naturale redate. klipsch are detalii dar mai trebuie ceva inalte parca. Mai dau putine inalte de pe amplificator dar vreau ceva care are matching ff bun cu acest aparat sa uit de existenta EQ ului pentru inalte.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Mar 31, 2011 11:37 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
MariusO



Conectat la: 14 Sep 2004
Mesaje: 1141
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 31, 2011 11:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Atunci nu exista decat o singura metoda...testarea altor incinte Very Happy
_________________
Intotdeauna e loc si de mai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
catalin_bm



Conectat la: 18 Ian 2007
Mesaje: 492
Locatie: BR

MesajTrimis: Vin Apr 01, 2011 4:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am combinatia
Marantz PM15-S1
Marantz SA15-S2
Elac FS 247
de care sunt foarte multumit.

_________________
Oricat de mica ne este leafa, noi tot putem munci mai putin decat ne platesc ei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
catalin24ro



Conectat la: 06 Noi 2010
Mesaje: 31
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 01, 2011 4:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

o dar sunt superbe....ce constructie...cat te au costat?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 01, 2011 8:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salutare
Eu m-am cadorisit ieri cu o pereche de MA GS 10.Au o delicatete rar intalnita.L-a detaliu le-au umilit pe PSB T65 care imi sunt foarte dragi de altfel.Asa ca chestie. Very Happy

_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
catalin_bm



Conectat la: 18 Ian 2007
Mesaje: 492
Locatie: BR

MesajTrimis: Vin Apr 01, 2011 9:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ce este spectaculos la Elac FS 247 ??? faptul ca au bas reflex downfire precum si port bas reflex back ce se poate astupa cu dopuri dedicate atunci cand sunt pozitionate langa perete, plus "ghidaj de tweter" ca sa zic asa; asta ca sa nu mai spun de ce poate tweterul reebon.
Daca dispui de bani recomand ELAC FS 249 [inainte de auditie recomand sa suni la 211]

_________________
Oricat de mica ne este leafa, noi tot putem munci mai putin decat ne platesc ei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mihai.balaci



Conectat la: 12 Noi 2010
Mesaje: 76
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 01, 2011 10:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am avut onoarea sa ascult 249....si spun cu toata increderea ca ofera mult mai mult decat costa.Eu astept un upgrade la 249.
_________________
ELAC 189 + Yamaha RX-797 + Philips CD-820 TDA1541A Tuned + DAC Philips TDA1541A buffer Lampa
Conectica Klotz 4x4 bi-wired / In-akustik
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
catalin24ro



Conectat la: 06 Noi 2010
Mesaje: 31
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 01, 2011 11:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Superb, maine merg cu marantzu pm15s2 la Avstore si va spun impresiile dupa.
Voi alege si elac 247 / 249 alaturi de audio phisik ( imi plac tweeterele de matase si difurile de hartie Smile..) si niste dynaudio si un focal de podea eventual. cu siguranta voi indragi foarte mult ceva si voi face schimbarea. am pus astazi de la un prieten forumist si el de altfel, deci cu amabilitatea lui, niste cabluri grand high si un interconect proel de 30 cm si lucrurile sau schimbat destul de mult in bine...in sensul ca e alt sunet alta deschidere....insa cred ca imi trebuie si mai sus ceva. deci am o problema de cabluri mai mult in prezent insa sunt ferm convins ca imi vor fi pe plac si cele enumerate mai sus. De elac stiu de la altcineva care a avut serii mari ca sunt cu totu speciale. mai mult am fost indrumat sa nu iau entry-urile de la branduri fine cum este si Elac-ul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
catalin24ro



Conectat la: 06 Noi 2010
Mesaje: 31
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Apr 03, 2011 10:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eram dator sa vin cu detalii dupa auditia de la Avstore.
Recomand pentru cine are nevoie de boxe de calitate sa apeleze si la ei. Si numai vorbim aici de amabilitati cat de felul de a reusi sa ajute clientul din perspectiva a ceea ce isi doreste si din perspectiva asteptarilor lui. Imi face placere sa intalnesc oameni de calitate! Pot sa spun ca am fost impresionat placut de boxele Focal o serie care nu i-am retinut numele dar Lucian de la Avstore stie mai bine care erau (reducere substantiala de la 3000 euro la un pret f bun in jur de 7000 ron) la care iar ma gandesc.
Dynaudio sunt boxe foarte bune dar pretentioase, greu de condus de orice amp si binenteles ca asa s-a intamplat si cu al meu marantz pm15s2 in ce le priveste, insa sunau extraordinar de bine cu un amp si cd de la Primare printr-un dac de la JMLab.

Ce m-a impresionat foarte mult a fost un DAC de la Electrocompaniet, un brand la care acced incet incet...si care merita toata atentia. Da Electrocompaniet PD1, un dac excelent care iti aduce o imagine stereo greu de realizat cu un cdplayer care urca chiar spre premium class.
In plus se poate conecta cu PC-ul wireless eliminand problemele legate de limitarile date de conectarea prin USB.
Sper sa nu sune a reclama, e doar o realitate experimentata intr-o dimineata de sambata la showroom la baieti.

Elac FS 249 sunt iarasi niste boxe deosebite recomandate pentru finetea lor si redarea excelenta datorita ribbon-ului. Pretul este pe masura asteptarilor insa fac toti banii.

Ma gandesc la o achizitie a DACului de la Electro intr-o prima faza de la ei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community