FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
dvd region 1

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
adrian munthiu



Conectat la: 28 Oct 2007
Mesaje: 42
Locatie: medias

MesajTrimis: Vin Feb 18, 2011 12:02 pm    Titlul subiectului: dvd region 1 Raspunde cu citat (quote)

buna ziua
am de vreo 2 ani un multimedia player Harman Kardon DMC-1000 , de care sunt foarte multumit pe partea de audio. de catva timp am incercat sa citesc pe partea de dvd player anumite dvd-uri mai vechi ( originale sau copii ) dar nu recunoaste discurile . puteti sa ma ajutati cu un sfat privind reinscriptionarea unor dvd-uri free zone sau zone 3 in zone 1?
softuri , etc
cu multumiri
adrian munthiu
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Feb 18, 2011 12:02 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Feb 18, 2011 12:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dvdshrink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adrian munthiu



Conectat la: 28 Oct 2007
Mesaje: 42
Locatie: medias

MesajTrimis: Vin Feb 18, 2011 12:33 pm    Titlul subiectului: region 1 Raspunde cu citat (quote)

am incercat . nu merge . am incarcat dvd-ul in dvdshrink, am setat region 1 , am ars dvd cu nero , degeaba ...
am uitat sa precizez ca am imprumutat un dvd original american si il citeste fara probleme...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Feb 18, 2011 12:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai atunci poate ca e la player problema.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bradu07



Conectat la: 20 Noi 2007
Mesaje: 82
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mar Mar 15, 2011 12:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ar trebui sa mearga cu dvdshrink setat pe freezone cau ceva asemanator sau daca nu merge incearca cu dvdfab, si asta stie sa scoata protectia de la dvd.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
audiomax



Conectat la: 18 Mar 2007
Mesaje: 65
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mar Apr 05, 2011 12:43 pm    Titlul subiectului: dvd free Raspunde cu citat (quote)

Cel mai bun este Clone DVD dar numai in combinatie cu Any DVD !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Mar Apr 05, 2011 3:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

subscriu si eu aici cu niste intrebari.

am un onkyo dv-555s.

citeste mp3-uri fara probleme.
daca e sa pun pe un dvd mp3-uri nu citeste dvd-ul.
daca bag filme mai vechi (dvix) ...la fel nu citeste.

citeste dvd-ul original ce-i drept...dar alte copii etc nimic.

poate sa-mi zica si mie cineva cum folosesc programele de mai sus?de exp am luat dvd shrink-ul.
l-am instalat si cand dau open la ce cd am in calculator imi da eroare.
trebuie sa-l deschid cu nero / sa scriu atunci pt prima data cd-ul...etc


Multumesc anticipat !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Mar Apr 05, 2011 3:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru stuparu_mihairadu:
"daca e sa pun pe un dvd mp3-uri nu citeste dvd-ul"

Nici nu trebuie sa citeasca, inca nu era implementata functia asta.

"daca bag filme mai vechi (dvix) ...la fel nu citeste"

La fel ca mai sus

"citeste dvd-ul original ce-i drept...dar alte copii etc nimic"

Nu te mai chinui, multe drive-uri in perioada aia nu citeau decat discuri originale.
Sau poate vezi ca ai vreo chestie de limitare de genul doar DVD-R sau DVD+R.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bradu07



Conectat la: 20 Noi 2007
Mesaje: 82
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mar Apr 05, 2011 4:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tot Pentru stuparu_mihairadu:
incearca sa pui pe dvd un numar mai mic de 600 de mp3, poate asa le citeste. Eu am un dvd pioneer si daca scriu 1000 de mp3-uri el nu vede decat vreo 6 sute si ceva din ele, restul pauza.
Pentru div-x iti recomand ''Convert X to DVD'' un program cu care faci din div-x un dvd cu 6 filme de exemplu. Eu l-am folosit sa pun mai multe filme facute la mare pe un dvd cu meniu cu tot , etc. Tot cu el faci din mkv cu sonor dts un dvd cu sonor dts daca ai un receiver care stie dts. Atentie in program trebuie setat pe-acolo pal/ ntsc etc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Mar Apr 05, 2011 4:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

yes...understand.
am intrebat deoarece un dvd facut tot asa cu mp3-uri l-a citit fara probleme.pe urma cand l-am bagat iar peste 2 zile nici macar nu-l mai vedea....asta e acuma Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cristi289



Conectat la: 12 Iun 2008
Mesaje: 23
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Apr 05, 2011 4:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La specificati zice asa: "plays DVD-Video discs, CDs, audio CD-Rs & CD-RWs, and MP3 CDs"
Cam ar fi ca citeste mp3 de pe CD, iar video doar in format DVD nu citeste Divx.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Mar Apr 05, 2011 4:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ok...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community