FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
VHS HI-FI?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
overdrive



Conectat la: 20 Ian 2004
Mesaje: 70
Locatie: BUCURESTI

MesajTrimis: Lun Noi 15, 2010 9:06 am    Titlul subiectului: VHS HI-FI? Raspunde cu citat (quote)

Ce parere aveti despre folosirea VHS in sistem de HI-FI?Nu numai VCR HI-FI stereo ci si banda in sine.
_________________
vivat tubes!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Noi 15, 2010 9:06 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Lun Noi 15, 2010 9:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

N-o fi cam tarzior pentru aceasta gaselnita?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
overdrive



Conectat la: 20 Ian 2004
Mesaje: 70
Locatie: BUCURESTI

MesajTrimis: Lun Noi 15, 2010 12:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stiu ca s-a fumat de mult.Eu intreb daca suna bine. Surprised
_________________
vivat tubes!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
RedLabel



Conectat la: 15 Oct 2007
Mesaje: 20
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mie Apr 06, 2011 9:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

overdrive a scris:
Stiu ca s-a fumat de mult.Eu intreb daca suna bine. Surprised


IronMyShirt
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
gpopescu



Conectat la: 22 Dec 2005
Mesaje: 47
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 07, 2011 7:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am folosit eu asa ceva cu circa 15 ani in urma.
Pot sa iti spun ca sunetul de pe VHS stereo este total diferit inregistrat fata de VHS mono. La varianta stereo semnalul audio al celor doua canale e modulat in frecventa si intercalat cu semnalul video. Banda de frecvente este 20 - 20000 Hz. Raportul S/N, diafonia si dinamica sunt in jur de 90 dB la modelele SVHS si in jur de 80 la cele VHS.
Calitatea audio sesizabila este foarte buna, in special la modelele SVHS, daca inregistrarea s-a facut de pe CD.
Trebuie spus ca acest sistem nu mai reprezinta astazi o varianta viabila, deoarece este depasit cu mult de sistemele digitale existente deja pe piata. Poate fi folosit insa pentru "distractie" Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community