FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
TECHNICS SA-TX30 VS PIONEER VSX-516K

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
razvan33sud



Conectat la: 10 Apr 2011
Mesaje: 2

MesajTrimis: Dum Apr 10, 2011 2:11 am    Titlul subiectului: TECHNICS SA-TX30 VS PIONEER VSX-516K Raspunde cu citat (quote)

Buna!Sunt nou pe aceste forumuri si am cateva intrebari la care mi-as dorii sa gasesc raspuns!Pentru inceput tin sa precizez ca am fost fan Pioneer de foarte multi ani si toate sculele mele din casa si masina sunt Pioneer!Ca si utilizator nu foarte pretentios,acum 3 ani mi am luat un receiver pioneer vsx-516,am cumparat un set de boxe ok dpmdv,si un subwoofer activ de 160 v rms!O sa atasez mai tarziu si niste poze pentru curiosi!Problema este ca am cumparat acum 2 zile de pe ebay un amplificator Technics SA-TX30 si m am gandit sa renunt la vechiul meu pioneer si sa il scot la vanzare!Lucrul care ma deranjeaza la el este faptul ca nu am control pe bass si inalte decat din egalizator(pioneer gr-777),care si cu bassul aproape la maxim,nu scoate un sunet extraordinar!Se bazeaza mai mult pe medii inalte ,bassul fiind mult sub asteptarile mele!M-am gandit ca e normal pentru un receiver ce duce in spate 5 boxe maricele insa le-am pus pe un amplificator stereo si nu incape termen de comparatie!Au un bass mult mai frumos si mai placut!E normal ca la un sistem,subwooferul sa faca treaba dar nu se compara bubuiala unui sub cu bassul si frecventele unor boxe decente!Pe scurt:credeti ca pot avea asteptari mult mai mari de la receiverul Technics ce urmeaza sa imi vina(bass mai puternic si un sunet mai placut) sau trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea ca un receiver e un receiver si un amplificator stereo e altceva?Alaturi de ampliful technics imi vine si o pereche de boxe magnat victory 12!Le-a auzit cineva?ce parere aveti de ele?Multumesc si sper sa gasesc un raspuns ca nu mai am rabdare pana vine sa il probez:D
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Apr 10, 2011 2:11 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community