FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Problema receiverdenon AVR-1803

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ciprygsm



Conectat la: 11 Noi 2010
Mesaje: 41
Locatie: focsani

MesajTrimis: Sam Apr 09, 2011 1:50 pm    Titlul subiectului: Problema receiverdenon AVR-1803 Raspunde cu citat (quote)

Salutari tuturor,am si eu o mica dilema cu un denon 1803.
Nu se aude pe optic neam,cel de la care l-am luat l-a probat si mergea(om de incredere),iar sursa este un laptop acer aspire 7520g.
Cablul optic e nou si functional,receiverul la fel singura problema este laptopul.Cablul se aprinde cand este bagat in laptop deci placa audio este ok banuiesc ca trebuie sa fie vreo setare din placa audio,dar am windows7 instalat pe el si nu vad nici o optiune pe nicaieri.
Are cineva idee ce as putea face sa rezolv problema asta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Apr 09, 2011 1:50 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 09, 2011 9:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vezi ca la configurarea placii de sunet (nu am idee cum este la tine) exista o setare care spune ceva de genul "SPDIF interface" - trebuie activata aceasta optiune in detrimentul "Speakers".
Succesuri.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ciprygsm



Conectat la: 11 Noi 2010
Mesaje: 41
Locatie: focsani

MesajTrimis: Sam Apr 09, 2011 11:49 pm    Titlul subiectului: re Raspunde cu citat (quote)

Am gasit optiunea,am activat spdif se vede ca este activ dar nimic in difuzoare.
Ce sa fie oare?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
scutyjunior



Conectat la: 13 Mar 2005
Mesaje: 270
Locatie: Cluj Napoca

MesajTrimis: Dum Apr 10, 2011 9:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ai setat receiverul ca pe optic 1, de exemplu sa fie asignata intrarea la cd (sau ce intrare vrei), ca altfel trebuie sa vezi in meniu care e setata sau sa schimbi toate intrarile pana ai semnal?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
ciprygsm



Conectat la: 11 Noi 2010
Mesaje: 41
Locatie: focsani

MesajTrimis: Dum Apr 10, 2011 11:19 am    Titlul subiectului: re Raspunde cu citat (quote)

DA bineinteles,e pe auto si vede automat ce semnal intra in el.
Receiverul vede ca e pe optic.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
scutyjunior



Conectat la: 13 Mar 2005
Mesaje: 270
Locatie: Cluj Napoca

MesajTrimis: Dum Apr 10, 2011 12:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu la asta m-am referit ci la setarile facute in meniul statiei, folosind video out si bagat in tv sa vezi in setupul ei cum sunt asignate. Nu le poti face altfel. Degeaba pui pe auto, ca daca intrarea nu e cea care trebuie nu ai semnal la intrare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
ciprygsm



Conectat la: 11 Noi 2010
Mesaje: 41
Locatie: focsani

MesajTrimis: Dum Apr 10, 2011 12:59 pm    Titlul subiectului: re Raspunde cu citat (quote)

S-a rezolvat,receiverul are 3 mufe toslinck eu bagam in ultimele 2 si vad ca numai prima merge.Probabil ca celelalte 2 nu sunt active daca in prima nu e conectata.
Multumesc mult ptr sfaturi.
Se poate inchide
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community