FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Recomandare laptop

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 7:12 pm    Titlul subiectului: Recomandare laptop Raspunde cu citat (quote)

Va rog, recomandat-mi un laptop in jurul sumei de 3000 ron.E pentru o prietena.In principal il va folosi la munca de birou, programe destul de usurele.
_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 7:12 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 12:31 am    Titlul subiectului: Laptop Raspunde cu citat (quote)

Toader am avut mai multe laptopuri unele din seria business altele pentru capabilitati grafice deosebite. Cand vine vorba de office pentru mine Lenovo ThinkPad seria T este raspunsul. Este foarte portabil (display de 14), tine mult bateria (pana la 4 ore baterie cu 6 celule) si se descurca excelent in aplicatiile specifice business. Comparativ am avut toshiba tecra, Dell Latitude si altele mai putin cunoscute.
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 12:03 pm    Titlul subiectului: Re: Recomandare laptop Raspunde cu citat (quote)

Toader a scris:
Va rog, recomandat-mi un laptop in jurul sumei de 3000 ron.E pentru o prietena.In principal il va folosi la munca de birou, programe destul de usurele.


Este overkill sa dai 3.000 de lei pentru asa ceva.
Un netbook ar fi mult mai bun.

Daca nu, recomand cu caldura HP:
http://www.price.ro/index.php?action=produse&categ_id=1193&producer_id=69&orderBy=pret&asc=0&page=5

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
calind



Conectat la: 23 Mar 2009
Mesaje: 59
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 9:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu pretind ca as fi vreun computer guru sau macar geek, dar... FWIW.

acum aproape 3 ani am intrat pe emag, am dat sortare dupa pret si mi-am comandat cel mai ieftin laptop HP. HP530, 1600 RON la vremea aceea. a fost si scapat pe jos pe beton, purtat de multe ori in rucsac etc. in fine, chinuit. in momentul asta scriu de pe el si pot sa jur ca pentru aplicatii usurele nu as da vreodata mai mult de 1000-1500 RON pe un laptop. 3000 RON mi se par bani aruncati la gunoi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tatatodor



Conectat la: 08 Apr 2007
Mesaje: 62
Locatie: arad

MesajTrimis: Joi Apr 14, 2011 3:00 pm    Titlul subiectului: lap Raspunde cu citat (quote)

Eu a-s alege un IBM T43.Si mai ramai si cu bani.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 14, 2011 4:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Păi cel mai ieftin cu cea mai mare garanție ar fi ok pentru office.

Eu cu HP nu am deloc experiențe plăcute. Nu știu sa fi fost vreun model care să nu se fi stricat.

La banii ăia deja există și soluții extrem de capabile gen http://www.oktal.ro/laptop/dell-inspiron+n5110+i7-2630qm+6gb+640gb+nvidia+gt+525m+1gb+freedos+negru-o51624.html

În ideea că Sandy bridge nu mai prezintă bube, greu de știut exact.

Sau poate opta pentru un XPS cu garanție NBD pe 3 ani. Ex: http://www.oktal.ro/laptop/dell-xps+15+l501x+i5-480m+4gb+500gb+nvidia+gt+420m+1gb+freedos+metalloid+aluminum-o51259.html

Sau Latitude tot 3 ani garanție NBD http://www.oktal.ro/laptop/dell-latitude+e5510+i5-460m+4gb+320gb+freedos-o51845.html

Pentru birou cred că este mult mai important să te poți baza pe un produs cât mai mult.

Am luat site-ul la întâmplare.

_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalin_bm



Conectat la: 18 Ian 2007
Mesaje: 492
Locatie: BR

MesajTrimis: Joi Apr 14, 2011 7:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

incearca sa fugi spre APPLE
Daca vrei sa ramai totusi pe windows mergi pe Sony VAIO.

_________________
Oricat de mica ne este leafa, noi tot putem munci mai putin decat ne platesc ei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danb



Conectat la: 10 Feb 2004
Mesaje: 1234
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Apr 14, 2011 8:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Apple e mult peste bugetul lui. Un MacBook Pro de 13" (cunosc foarte bine modelul 2010, superb laptop si nu's maniac apple) e vreo 5500. Nu recomand MacBook non-pro care au carcasa de plastic (ma rog, policarbonat) si tot incep de la 4300.

Sub 13" (cum ar fi air-ul de 11") dpi-ul e prea mare, mi se pare obositor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
calind



Conectat la: 23 Mar 2009
Mesaje: 59
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Apr 14, 2011 11:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

c6t9 a scris:
Eu cu HP nu am deloc experiențe plăcute. Nu știu sa fi fost vreun model care să nu se fi stricat.

totusi in acest moment scriu tot de pe acel laptop care a cazut pe beton.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 15, 2011 11:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu s-a stricat nici unul de la șocuri, ci de la utilizare intensă și de durată.

"Merele" sunt prea scumpe să merite efortul.

_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community