FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
telecomanda amplif HK-630 la amplif HK-650

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
unitra



Conectat la: 17 Aug 2007
Mesaje: 89
Locatie: Arad

MesajTrimis: Joi Feb 03, 2011 10:51 pm    Titlul subiectului: telecomanda amplif HK-630 la amplif HK-650 Raspunde cu citat (quote)

am un amplificator HK-650 si nu are telecomanda, nici nu se gaseste(nici macar amplificatorul) dar am gasit de HK-630, stie careva daca este compatiblia? bine'nteles ca cei de la Harman Kardon nu s-au deranjat sa-mi raspunda.

Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Feb 03, 2011 10:51 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
unitra



Conectat la: 17 Aug 2007
Mesaje: 89
Locatie: Arad

MesajTrimis: Joi Feb 03, 2011 10:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

din cate stiu HK-630, HK-650 si HK-690 sunt din aceiasi serie cu diferenta de putere.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
chris



Conectat la: 02 Aug 2004
Mesaje: 186
Locatie: Caransebes

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2011 1:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu sunt in aceeasi situatie dar pt un HK680, din pacate nu am primit nici un raspuns.Astept in continuare orice sugestie.
http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=27029

_________________
statie : HK-680
boxe : Monitor Audio - B2 (OFC/TDC-2mm)
cd Denon DCD-1015; WD TV Live
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2011 2:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Una universala nu merge?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
chris



Conectat la: 02 Aug 2004
Mesaje: 186
Locatie: Caransebes

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2011 2:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tocmai acest lucru incercam sa-l aflam in acest topic.Sa auzim de la cineva care a incercat/reusit cu una universala sa schimbe sursele si sa miste volumul.
_________________
statie : HK-680
boxe : Monitor Audio - B2 (OFC/TDC-2mm)
cd Denon DCD-1015; WD TV Live
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2011 2:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am un prieten cu HK680, dar ma indoiesc ca are o telecomanda universala prin casa, iar eu nu stiu cand o sa ajung pe la el sa ma duc cu una. O sa-l intreb mai pe seara si va spun.

Problema principala, din punctul meu de vedere, e volumul, ca sursa nu mori daca faci doi pasi sa o schimbi manual, doar nu dai non-stop de pe una pe alta. E drept ca ar fi fost mai comod dar...

In fine, va spun daca aflu ceva.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
chris



Conectat la: 02 Aug 2004
Mesaje: 186
Locatie: Caransebes

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2011 2:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Este adevarat, volumul este mai important decat schimbarea surselor.
Astept cu interes un raspuns din partea ta.

_________________
statie : HK-680
boxe : Monitor Audio - B2 (OFC/TDC-2mm)
cd Denon DCD-1015; WD TV Live
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
unitra



Conectat la: 17 Aug 2007
Mesaje: 89
Locatie: Arad

MesajTrimis: Sam Feb 12, 2011 11:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asta e telecomanda pt HK680 RIA101

http://cgi.ebay.de/Harman-Kardon-RIA-101-RIA101-/160542819555?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item25611904e3
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
chris



Conectat la: 02 Aug 2004
Mesaje: 186
Locatie: Caransebes

MesajTrimis: Dum Apr 24, 2011 11:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alexx a scris:
Am un prieten cu HK680, dar ma indoiesc ca are o telecomanda universala prin casa, iar eu nu stiu cand o sa ajung pe la el sa ma duc cu una. O sa-l intreb mai pe seara si va spun.

Problema principala, din punctul meu de vedere, e volumul, ca sursa nu mori daca faci doi pasi sa o schimbi manual, doar nu dai non-stop de pe una pe alta. E drept ca ar fi fost mai comod dar...

In fine, va spun daca aflu ceva.


Up, inca nu am rezolvat problema telecomenzii.

_________________
statie : HK-680
boxe : Monitor Audio - B2 (OFC/TDC-2mm)
cd Denon DCD-1015; WD TV Live
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community