FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Care este de fapt problema?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Care este de fapt problema?
trolii ce pompeaza posturi fara numar si fara rost
1%
 1%  [ 1 ]
caposii care trebuie sa aibe tot timpul ultimul cuvant
31%
 31%  [ 16 ]
vesnicele confruntari pe anumite teme
13%
 13%  [ 7 ]
divagarile frecvente de la subiect
7%
 7%  [ 4 ]
esecul comunitatii in a ignora si evita cele de mai sus
45%
 45%  [ 23 ]
Voturi totale : 51

Autor Mesaj
aifaq



Conectat la: 13 Ian 2006
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Dum Oct 24, 2010 4:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cosminbro a scris:
La noi se pare ca nu se poate discuta civilizat, daca unul vine si zice ca Naim sau Accuphase e cel mai bun, foarte bine, e opinia lui pana la urma.
Dar daca altul vine si zice, tot foarte civilizat, ca Naim sau Accuphase nu e cel mai bun nu mai e la fel de bine? Sau acest "altul" nu are si el dreptul la opinie?
Cred ca discutiile despre diferite marci ar trebui sa contina atat opinii pozitive cat si negative, daca vreau doar ridicare in slavi citesc paginile de marketing ale producatorilor...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Oct 24, 2010 4:58 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
CC



Conectat la: 25 Aug 2004
Mesaje: 1628
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Oct 24, 2010 6:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Desi ne uneste aceeasi pasiune, suntem prea intoleranti unii cu altii.

1. Intoleranta.

Deseori discutiile in contradictoriu sunt doar o batalie de orgoliu

2 Orgoliul

Suntem din medii diferite, cu pregatiri diferite, cu posiblitati materile si intelectule diferite, conceptii diferite. Oricat s-ar stradui, 2 persoane cu conceptii diferite, nu v-o ajunge la aceeasi concluzie, cel putin nu pe un forum de discutii.

3 Incompatibilitatea

Or mai fi si altele, dar pe astea le pun in top 3.

_________________
It is a great thing to know the season for speech and the season for silence.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
anabia



Conectat la: 28 Oct 2009
Mesaje: 22
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Oct 24, 2010 9:24 am    Titlul subiectului: Re: Care este de fapt problema? Raspunde cu citat (quote)

ViMe a scris:
Cu acest forum, cu forumurile in general, cu societatea...

Problema este educatia.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sorinpopa



Conectat la: 25 Aug 2010
Mesaje: 78
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Oct 24, 2010 1:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cosminbro a scris:

Tin sa iti precizez, stimabile, ca exista topicuri de brand-uri si inca destule.


...doar ca eu am propus topic de modele ale aceluiasi brand, iar brand-ul sa aiba sectiune separata. Asa ca 'stimabile', nu e chiar 'vax albina' (fix). Mai multa detashare/relaxare n-ar strica.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
aifaq



Conectat la: 13 Ian 2006
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Dum Oct 24, 2010 1:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sorinpopa a scris:
...doar ca eu am propus topic de modele ale aceluiasi brand, iar brand-ul sa aiba sectiune separata.
Pentru prima varianta mi-e ca ar cam fi saracie pe (unele din) topicurile in cauza iar cea de-a doua este greu sustenabila sub aspectul administrarii forumului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Oct 24, 2010 2:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aifaq a scris:
Pentru prima varianta mi-e ca ar cam fi saracie pe (unele din) topicurile in cauza iar cea de-a doua este greu sustenabila sub aspectul administrarii forumului.


Thumb Up

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ViMe



Conectat la: 26 Mai 2008
Mesaje: 98
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Dec 01, 2010 11:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA a scris:
Nici una din opțiuni.

...sau poate: toate cele de mai sus?!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ViMe



Conectat la: 26 Mai 2008
Mesaje: 98
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Dec 20, 2010 2:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aifaq a scris:
(...) Oricum, ati uitat de mult si iremediabil care este scopul acestei pasiuni. Eu cred ca e pacat, dar este doar o opinie personala si trebuie tratata ca atare! (...)
, de Costin

Va doresc tuturor* sarbatori fericite si auditii placute!

* indiferent de tipul/costul/brandul discurilor/echipamentelor detinute/preferate
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kaav



Conectat la: 11 Mai 2008
Mesaje: 569

MesajTrimis: Mar Dec 21, 2010 8:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Scopul acestei pasiuni, este o forma de satisfactie personala. De ce uni incearca sa convinga pe alti (despre aproape orice) la modul insistent, si mai ales in lipsa unui limbaj comun, nu inteleg. Sau poate da (prea tensionatzi mental in viatza concreta - cazand prada inpulsului de a se descarca in ''eter'', fara scrupule din simplul motiv ca este posibil sa stea lucrurile si asa.....)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ViMe



Conectat la: 26 Mai 2008
Mesaje: 98
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 02, 2011 9:11 am    Titlul subiectului: A Beginners Guide to Audio Bulletin Boards - Sad but true Raspunde cu citat (quote)

A Beginners Guide to Audio Bulletin Boards, Contributed by Geoff Moss (de facto editor of the Audio Pages)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DMX



Conectat la: 22 Apr 2010
Mesaje: 138

MesajTrimis: Lun Apr 25, 2011 5:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mentalitatea
_________________
PUBLIC ENEMY
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community