FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Sonorizare spatiu 200-400 mp 70v

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
kappa_ii



Conectat la: 22 Sep 2004
Mesaje: 1285
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 07, 2011 5:31 pm    Titlul subiectului: Sonorizare spatiu 200-400 mp 70v Raspunde cu citat (quote)

doresc sa sonorizez un spatiu si nu stiu care ar fi cea mai buna solutie si evident cea mai permisiva .

as vrea sa montez difuzoare in plafon - dar calitatea sonora sa fie una buna spre foarte buna .
vre-o sugestie - de ce si de unde se poate cumpara ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Apr 07, 2011 5:31 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
thefirstdj



Conectat la: 24 Feb 2005
Mesaje: 271
Locatie: Constanța

MesajTrimis: Joi Apr 07, 2011 10:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am fost pus si eu intr-o situatie asemanatoare si am ales ca solutie http://elforum.ro/viewtopic.php?f=5&t=34358 . Nu am mers pe solutie PA 100V deoarece calitatea nu se ridica la nivelul asteptarilor (dar este si mult mai ieftina). La solutia aleasa de mine trebuie avuta mare grija la cabluri, trebuie sa fie de calitate (groase, sa aiba pierderi mici).
Niste detalii despre PA 70V: http://www.epanorama.net/documents/audio/70volt.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kappa_ii



Conectat la: 22 Sep 2004
Mesaje: 1285
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 08, 2011 9:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

apar pierderi mari la distante lungi chiar si cu cabluri groase
si imi trebuie un amplificator la gata - nu ceva ce sa modific .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Mie Apr 13, 2011 3:47 pm    Titlul subiectului: Re: Sonorizare spatiu 200-400 mp 70v Raspunde cu citat (quote)

kappa_ii a scris:
doresc sa sonorizez un spatiu si nu stiu care ar fi cea mai buna solutie si evident cea mai permisiva .

as vrea sa montez difuzoare in plafon - dar calitatea sonora sa fie una buna spre foarte buna .
vre-o sugestie - de ce si de unde se poate cumpara ?


Amplificator Ecler HZA 4-70

Four channels amplifier with direct 100 V line (high impedance), SPM 100 Technology - Channel N which allows 100 V speaker lines connection without using output transformers, excellent audio quality (specially in the low-end frequencies) and convection cooling 100% silent , 4 mono balanced inputs, 4 x 70W outputs, 4 volume remote control ports (10 V DC), autostandby, thermal and overload protections, anti-clip system

In wall speaker PAudio WS-6TF
( este o solutie mai inspre hifi, cu filtru adevarat, dif cu membrana kevlar, tweeter cu calota titan si ferrofluid ).

Asta iti pot propune eu.

Daca vrei sa le pui brand name si pe boxe, mergi pe o solutie full Ecler, dar este mai scumpa, iar ca sound sunt la fel.

In cazul ca te intereseaza, povestim.

_________________
Ia de la Băsescu ! No Pussy Blues
http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
euro man



Conectat la: 27 Apr 2011
Mesaje: 1
Locatie: oradea

MesajTrimis: Mie Apr 27, 2011 2:08 pm    Titlul subiectului: spatiu Raspunde cu citat (quote)

spatiul este inchis sau deschis?
forma lui care e?
sonorizarea la ce foloseste? background music, karaoke, instrumente live, emisiuni sport, etc?
sunt criterii care conteaza mult in alegerea unei solutii!
asa blind iti recomand un amplif stereo 200w/200mp(daca vrei 400mp atunci 400w), fiecare 30-40mp sa fie acoperiti de 2 boxe
daca imi dai date mai concrete te ajut mai bine

_________________
never give-up
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community