FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Conetare placa de sunet via SPDIF
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Mie Noi 26, 2003 11:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am luat driverii noi, i-am instalat si merg.
acum folosesc un cablu video RCA-RCA pe care am un adaptor RCA-stereo sa intre in placa de sunet.
care sunt intrebarile mele in legatura cu modul 5.1 din driveri:
1. de ce la speaker setup, cand ii dau 5.0-movie mode si ii dau sa faca test, nu se aude centrul si cele din spate?in winamp si in filme se aud corect.adica pozitionarea sunetului e buna...cred
2. doar pe modul 2.1 centrul si cele din spate se aud cand ii dau test.
nu vad cu ce ma deranjeaza daca se aud ele si nu merge testul dar asa...ca nu merge testul respectiv
3. unde este setarea pt a amplifica bass-ul si treble-ul?
4. de ce unele filme se aud infundat acum?(probabil din cauza cum sunt codate?)
5. de ce nu merge decat daca ii dau S/PDI Bypass Mode?
6. de ce nu conteaza cum am setat AC3 Passthrou? poate sa fie oricum ca tot imi merge. asta conteaza cand ma uit la DVD-uri?
cam multe intrebari.....sunt driveri noi si nu stiu sa umblu in ei si nu vreau sa stric ceva... Rolling Eyes

_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Noi 26, 2003 11:16 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
horia_morariu



Conectat la: 07 Ian 2004
Mesaje: 1
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Ian 07, 2004 10:01 am    Titlul subiectului: Audigy SPDIF Raspunde cu citat (quote)

Salut.

La intrebarea lui DODE din 5 noiembrie: la Creative SoundBlaster Audigy iesirea SPDIF este de tip coaxial.
Foloseste orice tip de cablu coaxial, la care pui o mufa jack de 3,5mm stereo sau mono pentru a te cupla la placa Audigy.

Horia.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bedy



Conectat la: 20 Dec 2003
Mesaje: 64

MesajTrimis: Mie Ian 07, 2004 12:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pe iesirea digitala NU functioneaza testul de dif si nici CMSS deoarece astea sunt legate de conversia digital-analog ce se petrece in placa de sunet DUPA semnalul digital pe care il preiei; daca ai fisier AC3 atunci de pe iesirea digitala cu un decodor extern DD vei auzi 5.1 daca nu,nu!; vei avea pe orice alt tip de fisier audio semnal PCM (stereo) sau la majoritatea divx semnal stereo ce contine encodarea DolbyPrologic(inclusiv alta coloana de sunet dintr-un DVD).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community