FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
BOXE CU IMPEDANTA [2 ohmi]

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
asterisk



Conectat la: 18 Dec 2004
Mesaje: 75
Locatie: Maramures-Borsa

MesajTrimis: Mar Dec 21, 2004 2:45 pm    Titlul subiectului: BOXE CU IMPEDANTA [2 ohmi] Raspunde cu citat (quote)

UNDE gasesc asa ceva NU STITI VREUN MAGAZIN IN BAIA -MARE . Question
EU stau peaproape.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Dec 21, 2004 2:45 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
asterisk



Conectat la: 18 Dec 2004
Mesaje: 75
Locatie: Maramures-Borsa

MesajTrimis: Mar Dec 21, 2004 6:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu stiti nici unul unde gasesc asa ceva?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
NeXuS3



Conectat la: 05 Noi 2004
Mesaje: 624
Locatie: TEL 0766 332366

MesajTrimis: Mar Dec 21, 2004 6:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vorbeste cu Dj. DNA, el aducea un model de subwoofer (difuzor) dual voice coil SELENIUM 10" (2x4 ohmi) care cred ca te-ar multumi. Very Happy
_________________


Ultima modificare efectuata de catre NeXuS3 la Mar Dec 21, 2004 7:51 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
ReLLaXX



Conectat la: 08 Mar 2004
Mesaje: 882
Locatie: Bucuresti-Napoca City

MesajTrimis: Mar Dec 21, 2004 7:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce fel de difuzor cauti? Sau mai exact, la ce vrei sa-l folosesti? Exista mai multe variante, asa ca hai cu detalii.
_________________
Just cruising...

" Tweeterele metalice suna metalic, cele plastice suna plastic iar cele de matase suna matasos" Mdaa...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
asterisk



Conectat la: 18 Dec 2004
Mesaje: 75
Locatie: Maramures-Borsa

MesajTrimis: Mie Dec 22, 2004 2:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

IMI trebuie un difuzor pt. masina de putere iar impedanta sa fie de 2 ohmi (gasesti cam greu asa ceva eu unul inca nu am vazut asa ceva decat pe saituri Sad )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ReLLaXX



Conectat la: 08 Mar 2004
Mesaje: 882
Locatie: Bucuresti-Napoca City

MesajTrimis: Mie Dec 22, 2004 6:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tu ai nevoie in cazul acesta de un difuzor cu bobina dubla, mai exact cu 2 bobine a cate 4 ohm pe care sa poti sa le legi in paralel. In gama asta de difuzoare ai mai multe optiuni in functie de buget. Ce dimensiune te intereseaza si cam in ce bani te poti incadra?
_________________
Just cruising...

" Tweeterele metalice suna metalic, cele plastice suna plastic iar cele de matase suna matasos" Mdaa...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
asterisk



Conectat la: 18 Dec 2004
Mesaje: 75
Locatie: Maramures-Borsa

MesajTrimis: Joi Dec 23, 2004 11:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

SA fie cat mai mic si sa coste intre 6.000.000-10.000.000 Exclamation
NU-MI plac difuzoarele care ocupa spatiu mare in masina Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ReLLaXX



Conectat la: 08 Mar 2004
Mesaje: 882
Locatie: Bucuresti-Napoca City

MesajTrimis: Joi Dec 23, 2004 11:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ai de ales de la SAL-uri de 10 toli pana la Ground Zero de 12-15 toli, desi la GZ nu te prea incadrezi in suma asta. Sau s-ar putea. Smile Nu am lista exacta de preturi. Alege-ti difuzorul in functie de puterea la care vrei sa-l folosesti. Cu Beast-ul de 10 toli de la SAL care are are 2 bobine de 4 ohm poti sa-ti faci un subwoofer cu dimensiuni reduse si costuri pe masura, dar puterea lui reala de lucru nu este foarte mare si nici calitatea nu e una cu care sa te lauzi. Poate te ajuta cineva cu niste preturi la GZ si eventual la alte firme care au asa ceva in oferta lor.
_________________
Just cruising...

" Tweeterele metalice suna metalic, cele plastice suna plastic iar cele de matase suna matasos" Mdaa...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
asterisk



Conectat la: 18 Dec 2004
Mesaje: 75
Locatie: Maramures-Borsa

MesajTrimis: Vin Dec 24, 2004 4:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru raspuns.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zolee



Conectat la: 11 Mar 2005
Mesaje: 4

MesajTrimis: Vin Mar 11, 2005 7:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ar mai fi o varianta de la Kicker Solobaric S8L52D care are doua bobine de 2 ohm si putere de 300 W rms si pretul de 141$+TVA si il gasesti la noi in Cluj-Napoca la Vest Sound. Shocked
_________________
be happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
CKY



Conectat la: 31 Iul 2004
Mesaje: 56

MesajTrimis: Vin Mar 11, 2005 7:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am eu de vanzare un Alpine Type-R, se incadreaza in buget , nu e nici mare si are 2 bobine de 4ohmi , legate in paralel dau 2 ohmi Smile

http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=3758
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community