FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ce sa cumpar?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
kurupt



Conectat la: 15 Aug 2003
Mesaje: 356
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Lun Mar 21, 2005 11:18 pm    Titlul subiectului: Ce sa cumpar? Raspunde cu citat (quote)

Am un cdplayer Alpine 9826 cu niste dif tot Alpine SPE-1702 montat in usa din fata. Intrebarea este ce sa fac:
- Sa cumpar ceva dif in spate mai mare de tip oval sau de aprox 20cm, cu un amplificator de 4 canale pe care sa leg dif din spate, si inca un subwoofer [configuratie de gen pe 2 canale sa mearga dif, si 2 canale sa alimenteze wooferul]
- Sau sa cumpar difuzor pe 2 cai [gen inalte separate] si sa montez pe fata, si sa pun SPE-1702 in spate, si pentru subb sa pun un Infinity Basslink.
A auzit cineva Infinity Basslink? sau mai bine pun un amp si un woofer? Si banii e o problema deci nu prea as vrea sa depasesc 10 mill pt subb [ori Basslink sau un amp cu un woofer] si cam 3 mill pt difuzor [ori de componente pt fata, sau mai mari coaxial pt spate]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Mar 21, 2005 11:18 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
IM



Conectat la: 09 Mar 2004
Mesaje: 519
Locatie: Drobeta Turnu Severin

MesajTrimis: Lun Mar 21, 2005 11:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In ce masina Question
Referitor la Infinity Basslink, Puf poate sa iti ofere mai multe informatii.
Pentru varianat cealalta, am sa incerc sa iti ofer o varianta cu GZ, in cursul zilei de maine...

_________________
"Music expresses that which can not be said and on which it is impossible to be silent" - Victor Hugo
www.puremusic.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
nusferatu



Conectat la: 05 Mar 2005
Mesaje: 34
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Mar 22, 2005 12:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Parerea mea e ca degeaba mai montezi boxe ovale sau de 20 de cm pe spate daca pui sub.AM un amic care si-a pus niste infinity ovale pe spate,iar dupa ce a pus si sub,alea practic nu mai existau decat pt inalte si medii.Mai bine cauta ceva mai tipator pe medii si inalte,de dimensiuni mai mici,ca oricum basul n-o sa se mai auda.
Infinity bass link cred ca e o gluma a lui infinity,cauta si tu ceva separat....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Mar 22, 2005 9:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu ai precizat ce masina ai ,bass-link-u e o solutie compacta(nu ocupa spatiu mare ) si poate da o presiune sonora decenta cu un bas controlat dar lipsit de viteza si articulatie ,ideal ca upgrade la instalatiile originale de fabrica unde nu se doreste modificari majore in instalatia electrica sau in spatiu sau aspectul interiorului.
Daca vrei presiune acustica mare, raspuns cit mai profund in frecventa ,atac,dinamica trebuie neaparat amplif separat si incinta cu difuzor capabil de bas.
Difuzoarele pe spate ,pentru mine sint un nonsens ,pot si puse doar sa faca galagie ,eu recomand doar difuzoare sau daca vrei mai multe perechi, pe fata, eventual de o calitate exceptionala si sub ,nimic altceva.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
IM



Conectat la: 09 Mar 2004
Mesaje: 519
Locatie: Drobeta Turnu Severin

MesajTrimis: Mar Mar 22, 2005 10:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sper ca raspunsul lui Puf sa te fi lamurit.
Deci, la ce masina ne referim?
Confused

_________________
"Music expresses that which can not be said and on which it is impossible to be silent" - Victor Hugo
www.puremusic.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
kurupt



Conectat la: 15 Aug 2003
Mesaje: 356
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Mar 23, 2005 4:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Deci instalatia o sa fie pusa pe un Logan Confused [pe care o sa cumpar in luna viitoare daca totul merge ok] Acum cdul si dif sunt puse pe un jaf de dacie de 20 de ani Sad , dar dupa cum am spus vreau sa-l schimb masina si acum lasati vorba ca Loganul nu e masina, nici eu nu cumpar Logan pt ca e masina visurilor mele, dar vreau masina noua si la salarul meu amarat nu permit altceva [luat in rate] decat un amarat de Logan.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community