FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
COMPROMIS ?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
dimalex



Conectat la: 19 Ian 2004
Mesaje: 6

MesajTrimis: Lun Ian 19, 2004 11:47 am    Titlul subiectului: COMPROMIS ? Raspunde cu citat (quote)

Nu sunt un cunoscator, dar mi-as dori sa achizitionez un sistem care sa ofere sunet si imagine la o calitate acceptabila.
Initial eram tentat sa cumpar un sistem complet 5.1. dar cred ca este o investitie proasta, aceste sisteme cred ca au limitele lor, sa nu mai vorbim de preturi.
Cred ca cu aproximativ ( sper ) 1.500 euro as putea sa realizez un sistem decent in urmatoarea configuratie : DVD cu SACD, un amplificator 5.1 si evident boxele 5.1.
Ce am gasit :
- PHILIPS DVD963SA ( + SACD ) - 475 euro;
- boxe M-AUDIO - LX 5.1 - 630 euro;
- amplituner ( inca nu stiu ) dar in jur de 400 euro;
- cabluri, chiar nu am nici cea mai mica idee.

Ce sa mai o lungesc, cam asta ar fi configuratia; ce ma sfatuiti ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Ian 19, 2004 11:47 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Soparla



Conectat la: 20 Ian 2004
Mesaje: 126
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 20, 2004 8:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut!

Daca nu tii mortis la marca PHILIPS, exista un player de la Pioneer (DV 565) care stie si DVD Audio si SACD... La bani s-ar putea sa iesi la fel sau mai bine iar in ce priveste calitatea mi se pare mult mai bun...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Scorpion



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 327
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 20, 2004 9:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La 400 Euro gasesti destule amplificatoare pe piata. Iti recomand sa faci o vizita la MasterHiFi si sa intrebi ce au disponibil pentru bugetul tau. Ai avantajul ca acolo au si multe modele de Mission, si iti poti face o idee despre cum ar suna sistemul tau.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Mar Ian 20, 2004 11:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu ti-as recomanda:
- DVD Pioneer incepand de la 464 in sus ca alea stiu SACD si DVD-A.
- Receiver NAD T752/753
- sistem de boxe PSB - iti poti alege de aici, ai si preturi http://www.psbspeakers.com/HomeTheaterST.html
Ai aici o gramada de review-uri.

Parerea mea e ca vei avea un sistem 5.1 chiar bunicel.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community