FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
memorii rapide?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Vin Mai 13, 2005 7:37 pm    Titlul subiectului: memorii rapide? Raspunde cu citat (quote)

Buna,
stiu ca daca aveam rabdare sa caut info pe net gaseam dar ma preseaza timpul. Va rog sa-mi spuneti care din aceste modele de card sunt bune la Canon 300D si care sunt mai rapide(eventual daca puteti sa-mi recomandati si un producator). Multumesc

Compact Flash
Secure Digital
XD Card
MMC Card
Smart Media
Memory Stick

_________________
Tata chinez / \ mama japoneza \ / Eu NU VAD NIMIC - -
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Mai 13, 2005 7:37 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
kork



Conectat la: 11 Apr 2003
Mesaje: 270

MesajTrimis: Vin Mai 13, 2005 7:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Glido, daca erai curios, deschideai manualu' si vedeai ca aparatul Canon 300D functioneaza doar cu memorii de tipul CF I si II.
Exemple de memorii rapide: Lexar de la 40x in sus si Sandisk Ultra II si III.

_________________
Ionut Dipse
Hi-Fi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
glido



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 882
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Dum Mai 15, 2005 12:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

kork a scris:
Glido, daca erai curios, deschideai manualu' si vedeai ca aparatul Canon 300D functioneaza doar cu memorii de tipul CF I si II. III.


inainte de a deschide manualul trebuie sa-mi cumpar aparatul care probabil a contine si manualul.
Sunt in faza de "tatonare" a pietii si recunosc ca in acest domeniu (foto digital) sunt o nulitate....dar cu pasi mici si repezii... cine tie unde ajung
merci oricum pt rasuns

_________________
Tata chinez / \ mama japoneza \ / Eu NU VAD NIMIC - -
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Nokia



Conectat la: 02 Noi 2004
Mesaje: 241
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 17, 2005 9:50 pm    Titlul subiectului: XD Raspunde cu citat (quote)

Cel mai rapid tip de memorie din cele pentru parate foto este XD Card, dezvoltat de Olimpus Si Fuji si folosita de tot de ei. Tot odata este si cea mai mica si subtire. De foarta scurta vreme au aparut si cele de 1Gb, am cumparat eu din germania cu 105 euro. Am gasit mai de mult un site unde erau facute masuratori si teste cu toate tipurile de memorii si XD iesea vizibil primul. Mai conteaza si aparatul cat de repede scrie sau citeste.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community