FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
wireless home cinema

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
mobutu



Conectat la: 04 Noi 2003
Mesaje: 230
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Feb 03, 2004 2:11 pm    Titlul subiectului: wireless home cinema Raspunde cu citat (quote)

Buna tuturor,

Imi poate recomanda cineva un sistem home cinema wireless? In principiu boxele 5.1 sau cate or fi sa comunice fara fire (wireless) cu receiverul.
Stiti ce asemenea produse sunt aduse in romania? Unde as putea cauta si gasi asa ceva in Romania? parca Yamaha avea ceva de genu' dar sunt convins ca mai sunt si alti producatori.

Stima.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Feb 03, 2004 2:11 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 03, 2004 2:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ai deja receiver-ul si boxele si vrei numai sistemul de transmisie wireless sau vrei sa-ti cumperi un sistem gata "echipat" cu asta ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mobutu



Conectat la: 04 Noi 2003
Mesaje: 230
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Feb 03, 2004 4:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu, nu am nimic inca . . . Cred ca cel mai bine ar fi sa iau tot sistemul "wireless ready".

Insa intrebarea ta ridica alta intrebare (din partea mea): sa inteleg ca daca am un receiver conectat cu fire (wired) la un sistem de boxe as putea, cu ajutorul unui emitator-receptor (ce-o fi) sa-l fac wireless?

Care varianta ar fi mai buna? Calitatea sunetului va avea de suferit din cauza ca transmisia se face wireless (radio sau infrarosu?)?

Multumiri.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 03, 2004 4:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pana acum nu am vazut sisteme surround wireless. In mod sigur exista, am citit un articol intr-unul din numerele Hi-Fi Choice. Nu tin minte despre ce producator era vorba ...

Da, exista kit-uri emitator-receptor special facute pentru transmisia semnalului audio-video. Si la fel de sigur e ca sunt inferioare (ca si calitate) transmisiei prin cablu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cali



Conectat la: 14 Dec 2003
Mesaje: 125

MesajTrimis: Mar Feb 03, 2004 7:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca Pioneer face sisteme surround cu boxele conectate wireless la DVD receiver. Nu sunt 100 % sigur dar o data am intrat pe site-ul lor si am luat ceva poze la sistemele lor. Si mi se pare ca la unul dintre acele sisteme boxa centrala am vaut o antena. Nu m-am uitat la specificatii deci (cum ziceam si mai sus) nu sunt 100 % sigur. Tu uita-te sa vezi...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Scorpion



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 327
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 03, 2004 7:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Parca la Sony exista un sistem din asta. Dar doar boxele de surround erau fara fire.

Pe mine nu prea ma incanta ideea. Ma intreb daca sunt protejate bine, pt ca se poate ajunge in situatia in care vecinul de apartament sa aiba un sistem asemanator si manelele lui sa ajunga si pe boxele mele
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
cali



Conectat la: 14 Dec 2003
Mesaje: 125

MesajTrimis: Mar Feb 03, 2004 9:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ar mai fi si Jazz Speakers J9940W. Sunt boxe active si se pot lega direct la DVD player. Satelitii din spate sunt wireless. Dar cat sunt de bune va trebui sa verifici.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community