FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ce tv sa fie ???
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Soparla



Conectat la: 20 Ian 2004
Mesaje: 126
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 09, 2004 1:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Apropos de frecventa de reimprospatare...
Asa cum Panasonic a introdus niste circuite in plus pentru imbunatatirea imaginii sub titlul "Panasonic Acuity", la fel a facut si SONY, si altii... Modelele scoase anul trecut de SONY (KV 29FQ85 sau KV 32FQ85 - in functie de diagonala ecranului) au o calitate a imaginii remarcabila... Este, am inteles un standard nou, "Advanced 100 Hz", pe care il au mai multe televizoare scoase pe piata de curand, tocmai pentru a corecta diversele neajunsuri de care ai pomenit. Ca veni vorba de Unirea, au acolo un 29FQ85 Smile .
La fel, nu sunt fan SONY in general, (acasa chiar am un TV JVC Crying or Very sad ) dar la televizoare sunt tari...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Feb 09, 2004 1:55 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
mobutu



Conectat la: 04 Noi 2003
Mesaje: 230
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Feb 09, 2004 6:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Incearca de la Panasonic noile modele 29PX10/PX20 si 32PX10/PX20

PX20 au scanare progresiva si PIP/POP/PAP/PAT, toate sunt la 100Hz, cele de 29" (72cm) sunt in format 4:3 iar cele de 32" (82cm) sunt in 16:9
Iar preturile . . . cred ca 29px10 este la 30 mil, 29px20 la 33 mil, 32px10 la 46 mil iar 32px20 e scump caci are noul tub Quintrix SR Acuity . . .

Am vazut PX20 la treaba si sa stii ca imaginea este excelenta. Iar daca iti iei si standurile dedicate pentru ele designul este absolut superb.

stima.

PS. din cate stiu, cu cat este mai mare rata de refresh, cu atat este mai odihnitor pentru ochi . . . este ca si la monitoarele pentru PC. sau nu am dreptate?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdWiser



Conectat la: 15 Ian 2004
Mesaje: 1816

MesajTrimis: Lun Feb 09, 2004 7:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Andrei a scris:
Grundig chiar a dat faliment in aprilie anul acesta. Se vorbea ca Beko o sa ii preia in final, dar nu am mai auzit nimic despre acest subiect de atunci.

Oricum, chiar daca sunt in stare de faliment, au resurse sa mai continue afacerea pentru ceva vreme.


In aceeasi situatie s-a aflat si Schneider, firma solida pana atunci, facea niste big screen-uri faine pe vremea cand teletextul era un bonus, toate magazinele au inceput sa dea stocul de marfa pe mai nimic, eventual in Est. Asa am luat si eu un model de 68 vizibil, stereo, nou cu factura si garantie 1 an la 7 milioane (mai putin decat un 54cm din magazine la acea vreme). Pe urma au venit niste coreeni care s-au gandit ca cea mai buna intrare pe piata germana (si europeana in general) ar fi achizitionarea acestei firme. Singurul lucru care s-a schimbat la modelele existente este ca au aparut si pe argintiu si S-ul din sigla a devenit rosu.
Am vazut televizorul meu (care merge bine mersi si azi) la 14-15 milioane in Unirea.
Coreeni au mai bagat si niste slim-dvd playere si HMT dragute (freezone) in oferta, la niste preturi bunutze. Importatorul in Ro cred ca este LotusTelecom.

Pariu ca si Grundig-ul va fi cumparat de niste baieti cu ochii oblici? Wink

_________________
==*==
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gabid



Conectat la: 22 Ian 2004
Mesaje: 14
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 10, 2004 12:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DAca nu te deranjeaza BEKO, incearca te rg www.xata.ro. O sa gasesti acolo nishte chestii f interesante.
_________________
"Only those crazy enough to believe that they can change the world are the ones who do."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
gabid



Conectat la: 22 Ian 2004
Mesaje: 14
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 10, 2004 12:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

www.xdata.roTastatura, bat-o vina....
_________________
"Only those crazy enough to believe that they can change the world are the ones who do."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mars attack



Conectat la: 06 Feb 2004
Mesaje: 8
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 10, 2004 2:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu ma deranjeaza Beko (nu sunt un fanatic Sony ori Panasonic), l-am vazut chiar intr-un magazin , dar nu prea imi place design-ul si nici performantele nu sunt super...e adevarat ca si pretul e f. atractiv. Dar daca nu ma agat numai de Sony sau Panasonic, tot asa parca nu m-as duce spre Beko.
Mobutu, ma "depasesc" modelele Panasonic de 32" indicate de tine, le descoperisem si eu dar..doar atat Crying or Very sad . In schimb am dat peste un model Panasonic interesant si de care as avea sanse sa ma apropii, l-am vazut chiar si mai ieftin pe undeva: http://www.emania.ro/Produs.php?SesiuneId=r62b7e1adfb0f7307bd11e0b0a6fbf5b4&ProdusId=1950&MarcaIdLista=0&ArtistIdLista=0&CategorieIdLista=3& al carui singurul deficit pare a fi faptul ca ecranul nu este plat (cel putin nu se mentioneaza a fi... este chiar un mare "defect"?)... ce parere aveti despre acest model?

_________________
Imparte lumina cu altii si va fi alungat intunericul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mobutu



Conectat la: 04 Noi 2003
Mesaje: 230
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Feb 11, 2004 10:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Modelul TX-32DK20 este end-of-life, cel putin asa am auzit eu. In curand nu-l vei mai vedea in oferte . . . L-am vazut si pe asta, mie personal nu prea mi-a placut, mai bine orienteaza-te inspre modelul TX-32PS11 care e mai bun decat 32DK20, are si ecran perfect plat si costa vreo 41 milioane.

Dar, daca ai banul cash si il gasesti in vreun magazin (nu ceva de genul Cora, Metro, etc...), targuieste-te cu incredere (in principiu cu seful de magazin), ai sanse sa obtii un discount de pana in 5%, ceea ce te duce la pretul lui 32DK20 . . .

Iar daca faci un efort iti iei 32PX10 la 46 milioane, care chiar merita. Bineinteles, regula cu targuiala se aplica si aici, de fapt se aplica la aproape toate produsele electronice mai scumpe.

Stima.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community