FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ajutor. Specificatii amplituner CAT

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Floricelu



Conectat la: 01 Aug 2003
Mesaje: 155
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Aug 04, 2003 4:11 pm    Titlul subiectului: Ajutor. Specificatii amplituner CAT Raspunde cu citat (quote)

Salut,

Va rog sa-mi spuneti ce insemana dpdv calitativ urmatoarele valori: separatia pe canal de 50 db si
S/N ratio de 80 db.
Se merita?
Am gasit un Amplituner cu DD,DTS, Prologic si boxe 5.1(5*30W+1*40W) de la CAT!

Multumesc!

_________________
Hai sa evoluam!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Aug 04, 2003 4:11 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
morogan



Conectat la: 09 Noi 2003
Mesaje: 3

MesajTrimis: Dum Noi 09, 2003 8:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mi-am luat si eu sapt. asta asa ceva. Sincer, imi place cum se aude.
Specificatii poti gasi la http://www.digitalworld.ro/categorie.php?idcat=262
Problema mea e ca e cartea in germana... AI cumva in romana sau engl?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sorex23



Conectat la: 22 Oct 2003
Mesaje: 14
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Noi 12, 2003 6:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma bate gandul sa iau si eu acest sistem CAT, l-am acultat in Unirii (aripa Calarasi) si am impresia ca nu se aude basul!
Voua nu vi sa pare?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
morogan



Conectat la: 09 Noi 2003
Mesaje: 3

MesajTrimis: Mie Noi 12, 2003 8:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se aude, si inca taaaare. Depinde de setari!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sorex23



Conectat la: 22 Oct 2003
Mesaje: 14
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 13, 2003 10:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Inseamna ca sunt surd Smile
Deci, voi ziceti ca se aude bine si merita cumparat!?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
renatoa



Conectat la: 13 Noi 2003
Mesaje: 3
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Joi Noi 13, 2003 2:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mi-am luat si eu unul acum 5 zile si sunt destul de confuz.
Mentionez ca sunt pretentios Smile
O concluzie e clara: la banii astia nu se poate lua ceva mai bun!
Dar sunt multe lucruri care ar fi putut sa fie facute mult mai bine si ma mir de ce nu sunt.
Daca e cineva interesat, pot face o recenzie completa cu tot ce imi place si ce nu.
Inca o chestie: nu l-am luat de la Spot Smile Am un loc de unde se poate lua cu 500k mai ieftin Smile
Ce ma arde pe mine acum: cum se memoreaza posturile la radio.
Nu am reusit sa gasesc secventa corecta de taste.
Daca ma poate ajuta cineva...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sorex23



Conectat la: 22 Oct 2003
Mesaje: 14
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 13, 2003 5:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pe mine m-ar interesa o recenzie!

Mersi!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
morogan



Conectat la: 09 Noi 2003
Mesaje: 3

MesajTrimis: Joi Noi 13, 2003 6:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai se memoreaza asa:
Dai scan, il gaseste, dai memo si gata!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
renatoa



Conectat la: 13 Noi 2003
Mesaje: 3
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Joi Noi 13, 2003 11:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Referitor la recenzie, in weekend ca acum sunt cam ocupat.

Referitor la programare. La mine nu merge in modul asta!
Cum plec de pe postul ala, se pierde asa zisa memorare.
Si de fapt nu memoreaza nimic, nici nivelele pe canale, nici volumul, nimic.
Daca il sting, sau il bag in standby, trebuie sa setez totul de la cap.

Poate mai vorbim pe adresa privata despre asta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
renatoa



Conectat la: 13 Noi 2003
Mesaje: 3
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Dum Noi 16, 2003 9:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu cred ca mai are rost o recenzie, pentru ca deja a crapat Sad
Nu mai imi merge nici una din cele 5 intrari analogice, numai cele digitale si tunerul intern.
Deci nu mai are rost sa discutam de calitate.
Astept sa vad cit de prompt e service-ul si incerc sa scap de el.
Daca totusi mai intereseaza pe cineva detalii, sa ma contacteze pe adrsa privata.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
grigo



Conectat la: 07 Feb 2004
Mesaje: 44
Locatie: Tulcea

MesajTrimis: Sam Feb 14, 2004 6:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu va asteptati la cine stie ce de la receiverele astea... Sunt totusi refurbished. Am si eu acasa asa ceva si sunt (daca nu cumva o sa-mi crape shi mie Smile multumit de el. Evident nu cu mari pretentii de hi-fi la el dar daca ma gandesc ca am dat pe el 4000000 (la oferta) mi se pare ca la banii astia suna beton. Nu stiu unde in alta parte o sa gasiti receiver plus boxe la banii astia. Mai ales ca stie baza la decodari surround si pe deasupra mai are si radio. Sa fi vazut topic-ul asta atunci cand a fost facut i-as fi spus imediat lui renatoa ca trebuie dus la service. Daca din start avea probleme cu memoria era clar ca viata lunga nu avea cum sa aiba.
Pt sorex23 sunetul este placut la sistemul asta dar nu cu mult deasupra unor boxe de calculator (lucru normal daca te uiti la cum arata). In ce priveste basul e destul. Se poate regla din meniuri, plus ca mai conteaza si pe unde e pus woofer-ul prin camera. Nu este el foarte clar (din ce am apucat sa-mi dau seama woofer-ul nu e capitonat pe dinauntru) dar e caldut, placut la o auditie fara pretentii.

_________________
The Listener
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
blueicon



Conectat la: 13 Feb 2004
Mesaje: 178
Locatie: Bistrita

MesajTrimis: Dum Feb 15, 2004 1:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Acel receiver" nu stiu cat isi merita numele.La banii aceia e adevarat ca nu gasesti nimik la fel dar prea pare bataie de joc.Eu am "disecat' unul ca dupa ce l-a cumparat omul si l-au tot reparat in garantie tot nu mergea.Pt cunoscatori ,este facut cu tda2030 integrat care teoretic se incadreaza in normele hi-fi dar puterea lui nu este mai mare de 15w max 20 w cu mai mult de 10% distorsiuni,iar partea de subwoofer este cu dooua asemenea integrate in punte.Asa ca nu va asteptati la performante notabile din partea aceastui receiver.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vizitator






MesajTrimis: Dum Feb 15, 2004 7:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

oamenilor cum ati dat banii pe chestia aia? mai bine un sony..categoric...acel cat care e prezentat in nr2 al revistei???
Sus
Dode



Conectat la: 12 Iun 2003
Mesaje: 607
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 15, 2004 8:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In revista este prezentat un CAV nu CAT. CAT-ul este o firma muult mai ieftina.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vizitator






MesajTrimis: Dum Feb 15, 2004 8:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aaa..da asa e ,ai dreptate:) chiar ma miram chestia aia sa fie asa..
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community